Dziennik Barcy i Realu

KMŚ: FC Barcelona - Evergrande Kanton 3-0

FC Barcelona wygrała w Jokohamie z Evergrande Kanton 3-0 w półfinale klubowych mistrzostw świata, które odbywają się w Japonii. Trzy gole strzelił Luis Suarez. W niedzielnym finale mistrz Hiszpanii spotka się z argentyńskim River Plate Buenos Aires.

Zobacz zapis relacji na żywo z tego meczu!

Zobacz zapis relacji na żywo dla urządzeń mobilnych

"Dumie Katalonii" w czwartkowym zwycięstwie nie przeszkodził brak dwóch wielkich gwiazd - kontuzjowanych Neymara (był tylko na ławce rezerwowych) i Lionela Messiego. O ile o możliwej absencji Brazylijczyka było wiadomo już wcześniej, to Argentyńczyk wypadł ze składu w ostatniej chwili z powodu kolki nerkowej.

W 35. minucie Chińczyk Zou Zheng doznał koszmarnej kontuzji wykręcenia nogi w kostce, walcząc o piłkę z Danim Alvesem w swoim polu karnym. Obrońca ekipy z Kantonu został zniesiony na noszach z murawy.

Zobacz kontuzję Zou Zhenga:

Cztery minuty później prowadzenie Barcelonie dał Luis Suarez. Urugwajczyk dobił strzał Ivana Rakiticia zza pola karnego, który bramkarz Shuai Li zdołał tylko sparować przed siebie.

Wcześniej nie działo się zbyt wiele. Swoje okazje miał Munir El Haddadi, który w 25. minucie dostał podanie od Andresa Iniesty, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali.

Ta dwójka przeprowadziła atak też siedem minut później, tym razem jednak młody napastnik Barcelony, niecelnie "główkował".

Evergrande próbowało wychodzić z kontrami, ale świetnie przerywał je Javier Mascherano.

Chińczycy do bardziej zdecydowanych ataków ruszyli po stracie gola.

W 41. minucie "główkował" Elkeson, ale Claudio Bravo zdołał sparować piłkę. Chwilę później strzał głową oddał inny Brazylijczyk, Paulinho (kiedyś ŁKS), jednak, również głową, piłkę sprzed bramki wybił Gerard Pique.

Po zmianie stron Barcelona szybko podwyższyła prowadzenie, do czego potrzebowała zaledwie pięciu minut. Suarez wymienił piłkę na jeden kontakt z Iniestą, a dostawszy ją w polu karnym Urugwajczyk nie mógł zmarnować takiej okazji.

W 67. minucie Suarez skompletował hat-tricka, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Munirze.

"Duma Katalonii", która spotkaniem z Evergrande Kanton zaczęła udział w tym turnieju, już dwa razy triumfowała wcześniej w klubowych mistrzostwach świata - w 2009 i 2011 roku. Podopieczni Luisa Enrique będą chcieli dołożyć kolejne trofeum do kolekcji w tym roku po mistrzostwie Hiszpanii, Pucharze Króla, Lidze Mistrzów i Superpucharze Europy.

Z kolei chiński zespół, zwycięzca azjatyckiej Ligi Mistrzów, po raz drugi występuje w KMŚ. Przed dwoma laty zajął czwarte miejsce. W tym roku Evergrande rozegrało wcześniej już jeden mecz, pokonując w ćwierćfinale Club America 2-1.

FC Barcelona - Evergrande Kanton 3-0 (1-0)

Bramki: Suarez (39., 50., 67.).