Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Gary Neville: Cristiano Ronaldo był masakrowany w Manchesterze United

Były kapitan Manchesteru United Gary Neville wyjawił, że Cristiano Ronaldo nie miał łatwego życia w pierwszych latach spędzonych na Old Trafford, ale właśnie dzięki temu został znakomitym piłkarzem.

Ronaldo trafił do "Czerwonych Diabłów" w 2003 roku ze Sportingu Lizbona za 12 mln euro. Miał wtedy 18 lat. Początki nie były łatwe, ale Gary Neville uważa, że właśnie tamte doświadczenia ukształtowały jego charakter.

"Cristiano był masakrowany i maltretowany przez dwa-trzy lata w Manchesterze United, ale sam przyznał, że właśnie to zrobiło z niego mężczyznę" - powiedział Neville.

"Nie przyszedł do Manchesteru United jako ktoś, kto nadaje ton całej reszcie. To nie był przypadek, że ktoś przychodzi i nagle wszyscy grają lepiej. Szatnia pomogła mu zostać tym, kim dzisiaj jest" - dodał były kapitan "Czerwonych Diabłów".

Reklama

Neville przyznał, że Portugalczyk fantastycznie się rozwinął. "Nie sądzę, aby fani Manchesteru United kiedykolwiek oglądali coś takiego, jak w ciągu dwóch sezonów 2007-2008 i 2008-2009. Był jak z innego świata, jakby z innej planety" - skomentował Neville.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje