Dziennik Barcy i Realu

FC Barcelona - Espanyol 4-1 w 1/8 finału Pucharu Króla

Barcelona pokonała Espanyol 4-1 w derbach rozgrywanych w 1/8 finału Pucharu Króla. Bohaterem spotkania był Lionel Messi, który strzelił dwa gole, a przy kolejnych dwóch asystował. Rewanż w przyszłą środę.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Obie ekipy spotkały się po raz drugi w ciągu pięciu dni. Poprzednie starcie, tyle że o ligowe punkty, zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym razem szybko okazało się, że bez bramek się nie skończy. W 9. minucie prostą stratę w środku boiska zaliczył Dani Alves i goście wyprowadzili kontrę, którą golem zakończył Felipe Caicedo.

"Blaugrana" odpowiedziała zmasowaną ofensywą. Zaciekłe ataki przyniosły efekt już cztery minuty później. Kapitalną asystę zaliczył Andres Iniesta, a Lionel Messi pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam strzelając z 11 metrów.

Po wyrównującym golu tempo spadło. Barcelonie należał się rzut karny po faulu na Neymarze, ale sędzia popełnił błąd i nie odgwizdał "jedenastki". Mimo tego gospodarze schodzili do szatni po pierwszej połowie prowadząc, bo krótko przed przerwą Messi perfekcyjnym strzałem z wolnego nie dał szans bramkarzowi. Cudowny gol!

W 49. minucie na 3-1 wślizgiem z trzech metrów podwyższył Gerard Pique po znakomitej asyście Messiego z lewego skrzydła.

Gospodarze mieli sporo okazji, aby zdobyć kolejne gole, ale albo świetnie bronił Pau López, albo zawodziła ich skuteczność.

Jak to zazwyczaj w derbach, od początku mocno iskrzyło między piłkarzami obu zespołów. Goście już od 75. minuty musieli grać w dziewięciu. Chwilę wcześniej boisko po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce musiał opuścić Hernan Perez, a następnie sędzia wyrzucił Papę Diopa za komentarz pod adresem Luisa Suareza.

Kolejny gol dla Barcy wisiał w powietrzu i w końcu padł w 88. minucie po dwójkowej akcji Neymara z Messim zakończonej strzałem Brazylijczyka.

W barwach Barcelony zadebiutowali Arda Turan i Aleix Vidal. Pierwszy z nich wybiegł na boisko w podstawowym składzie, a Hiszpan wszedł w 67. minucie.

Derby Barcelony oglądało prawie 77 tys. widzów.

FC Barcelona - Espanyol 4-1 (2-1)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Espanyol Barcelona | Lionel Messi | Neymar