Dziennik Barcy i Realu

Elche CF - FC Barcelona 0-4 w Pucharze Króla

Barcelona rozbiła Elche 4-0 w wyjazdowym, rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla i awansowała do ćwierćfinału.

Puchar Hiszpanii: wyniki, strzelcy, terminarz

"Duma Katalonii" wygrała pierwsze spotkanie na własnym stadionie 5-0 i trener Luis Enrique postanowił dać szansę w rewanżu innym zawodnikom. Na mecz zostało powołanych sześciu piłkarzy z rezerw.

Z kolei w podstawowym składzie Elche zabrakło polskiego bramkarza Przemysława Tytonia.

W 21. minucie Jeremy Mathieu fantastycznie huknął z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka wpadła w "okienko" bramki Elche.

Przewaga Barcelony nie podlegała dyskusji, ale gospodarzom długo udawało się bronić przed atakami rywali. W 40. minucie Sergi Roberto efektownie przymierzył z 20 metrów w długi róg i Manuel Herrera nie sięgnął piłki. Po chwili arbiter podyktował rzut karny (Munir El Haddadi został sfaulowany przez Edu Albacara) i Pedro Rodriguez pewnym strzałem przy słupku podwyższył na 3-0.

Gospodarze najlepszą okazję w pierwszej części wypracowali w 44. minucie, lecz Cristian Herrera spudłował. Piłkarze Elche odważniej zaatakowali dziesięć minut po przerwie. Najpierw bliski zdobycia gola był Herrera, nie sięgnął jednak piłki po dośrodkowaniu Albacara, a po chwili Franco Fragapane spudłował.

W 69. minucie debiutujący w pierwszym zespole Barcelony Alen Halilović popisał się efektownym technicznym strzałem, bramkarz Elche nie sięgnął piłki, ale uratował go słupek.

Wynik, już w doliczonym czasie gry, ustalił Adriano, który wykończył ładną, zespołową akcję Barcy.

W ćwierćfinale rywalem Barcelony będzie Atletico Madryt, które wyeliminowało Real.

1/8 finału:

Elche CF - FC Barcelona 0-4 (0-3)

Bramki: 0-1 Jeremy Mathieu (21. z wolnego), 0-2 Sergi Roberto (40.), 0-3 Pedro Rodriguez (43. z karnego), 0-4 Adriano (90. + 2)

Pierwszy mecz: 0-5.