Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

David Villa wraca do kadry Hiszpanii

Napastnik Barcelony David Villa dostał powołanie do kadry Hiszpanii na pierwszy mecz eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata 2014. Z powodu poważnej kontuzji zabrakło go na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Podopieczni Vicente del Bosque'a 11 września zmierzą się z Gruzją, a cztery dni wcześniej towarzysko z Arabią Saudyjską.

Villa po raz ostatni wystąpił w reprezentacyjnych barwach dziesięć miesięcy temu. W grudniu 2011 roku podczas klubowych mistrzostw świata w Japonii w meczu z katarską drużyną Al-Sadd złamał kość piszczelową. Do gry powrócił dopiero 20 sierpnia tego roku.

Ma na koncie występy w mistrzostwach świata 2006 i 2010 oraz Euro 2008. W ostatnich dwóch imprezach sięgał po tytuł. Jest najlepszym w historii strzelcem kadry Hiszpanii. 11 października ubiegłego roku strzelił swoją 50. bramkę w reprezentacji.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama