Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Byli zdobywcy "Złotej Piłki" stawiają na Messiego

​To żadna niespodzianka. Lionel Messi jest faworytem do zdobycia "Złotej Piłki", plebiscytu organizowanego wspólnie przez "France Football" i FIFA. Za Argentyńczykiem opowiedziała się większość znanych piłkarzy zapytanych przez francuski magazyn.

Na 13 byłych zdobywców "Złotej Piłki" aż siedmiu postawiło na Messiego, trzech uważa, że wygra Cristiano Ronaldo, a jeden głos otrzymali Andres Iniesta i Andrea Pirlo.

Reklama

Za Argentyńczykiem z FC Barcelona głosowali mający polskie korzenie Raymond Kopa (prawdziwe nazwisko Kopaczewski, reprezentował Francję), Luis Suarez, Kevin Keegan, Karl-Heinz Rummenigge, Marco van Basten, Matthias Sammer i Andrij Szewczenko.

Na Portugalczyka z Realu Madryt postawili: Gianni Rivera, kolega klubowy Kaka i Franz Beckenbauer. Fabio Cannavaro oddał głos na Iniestę (Barcelona) i Pirla (Juventus Turyn), natomiast Alfredo di Stefano i Luis Figo nie wskazali żadnego piłkarza.

"Jeśli Messi wygra, to dlatego że na to zasłużył" - powiedział Michel Platini, prezes UEFA, cytowany przez "France Football". Francuz zdobywał "Złotą Piłkę" trzy razy z rzędu w latach 1983-85. Argentyńczyk już wyrównał to osiągnięcie triumfując w trzech poprzednich latach, więc jeśli zostanie najlepszy także w tym roku, to pobije ten wynik.

Zwycięzcę plebiscytu za 2012 poznamy w styczniu na gali w Zurychu, ale już w czwartek w Sao Paulo zostanie ogłoszona skrócona do trzech lista kandydatów do tej nagrody. Obecnie na niej są 23 nazwiska.

Dowiedz się więcej na temat: Lionel Messi