Dziennik Barcy i Realu

Bez Messiego Barca też wygrywa wysoko!

Lionel Messi dostał wolne, co zdarza się rzadziej niż Święta Bożego Narodzenia, ale Barcelona i bez niego poradziła sobie na wyjeździe z Deportivo Alaves wygrywając 3-0 w ramach 1/16 finału Pucharu Hiszpanii.

Deportivo Alaves występuje w Grupie 2 Segunda B Division, czyli w trzeciej lidze Hiszpanii, liderując w tabeli.

"Barca"długo musiała szturmować bramkę Deportivo. Dopiero w 40. min, po prostopadłym podaniu z głębi pola David Villa "zgasił" piłkę na klatkę piersiową i z 16 m wypalił w okienko.

Sześć minut po przerwie Villa wypracował drugiego gola. Wpadł w pole karne i podał wzdłuż bramki - akcję zamknął strzałem do pustej bramki z sześciu metrów Andres Iniesta. Wygraną "Dumy Katalonii" przypieczętował trzecią bramką w 88. min Cesc Fabregas.