Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Barcelona przedstawiła stroje na sezon 2013/14

FC Barcelona przedstawiła zestaw strojów na przyszły sezon. W domowych dominuje tradycja, wyjazdowe nawiązują do flagi używanej przez autonomiczne wspólnoty Hiszpanii.

W domowym zestawie jak zwykle dominują kolory czerwony i niebieski, ułożone w tradycyjny pasiasty wzór z żółtym kołnierzem. Spodenki i skarpetki są niebieskie, choć w skarpetkach pojawiają się żółte elementy.

Z kolei stroje wyjazdowe wykorzystują kolory i wzór flagi Katalonii (w polu złotym cztery pręgi pionowe czerwone), która jest używana przez autonomiczne wspólnoty Hiszpanii: Katalonię, Aragonię, Walencję i Baleary. Spodenki i skarpetki są żółte z czerwonymi elementami.

Barcelona po raz pierwszy w historii w swoich strojach wykorzystuje w pełni zintegrowany wzór flagi Katalonii, która w latach dyktatury generała Francisca Franco (1939-75) była zakazana.

Reklama

Piłkarze Barcelony w tym sezonie zostali mistrzem Hiszpanii, odbierając tytuł Realowi Madryt.

Nie poszło im jednak w innych rozgrywkach. W Pucharze Króla musieli uznać wyższość "Królewskich", a w Lidze Mistrzów Bayernu Monachium.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama