Dziennik Barcy i Realu

15. kolejka Primera Division: Almeria - Real Madryt 1-4

Real Madryt pokonał Almerię 4-1 i śrubuje rekord kolejnych wygranych meczów. Przy prowadzeniu "Królewskich" 2-1, Iker Casillas obronił rzut karny. Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole w końcówce spotkania.

Przez pierwsze 10 minut przeważali gospodarze. Później do głosu doszedł Real, ale przewagę udało mu się udokumentować dopiero w 34. minucie. Strzelcem gola był Isco, który w polu karnym zakręcił rywalem i uderzył z 15 metrów tuż przy słupku.

Almeria nie zamierzała się poddawać. W 39. minucie Varane niedokładnie wybił dośrodkowanie. Zagrał przed pole karne, gdzie na piłkę czekał Verza. Zawodnik gospodarzy uderzył z pierwszej piłki, z powietrza i nie dał szans Ikerowi Casillasowi.

"Królewscy" błyskawicznie powrócili na prowadzenie. Dośrodkowanie Kroosa, precyzyjnym strzałem głową, na bramkę zamienił Bale.

Real po przerwie nie zachwycał. Największe zagrożenie pod bramką Almerii stworzył Ronaldo. Portugalczyk huknął zza pola karnego, ale świetną paradą popisał się Andrade.

W 63. minucie Casillas uratował "Królewskich". Po faulu Marcelo na Edgarze sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Verza. Uderzył mocno i przy słupku, ale Casillas wyciągnął się jak struna i odbił strzał.

Dziesięć minut przed końcem Real rozstrzygnął losy meczu. Dwójkową akcję Ronaldo - Benzema wykończył Portugalczyk strzałem do pustej bramki.

W 89. minucie Ronaldo zdobył swoją drugą bramkę. Przebojowym rajdem prawą stroną popisał się Carvajal. Wyłożył piłkę do Portugalczyka, który wykorzystał okazję pewnym strzałem z dziewięciu metrów. To 25. gol Ronaldo w tym sezonie Primera Division.