Reklama

Reklama

Phelps z rewelacyjnym czasem na 200 m motylkiem

Michael Phelps w mistrzostwach USA w San Antonio pokonał 200 m st. motylkowym w 1.52,94. To najlepszy rezultat na tym dystansie od sześciu lat.

Amerykański multimedalista olimpijski z powodu zawieszenia nie startuje w mistrzostwach świata, które trwają w Kazaniu.

Uzyskany przez niego czas 1.52,94 dałby mu złoty medal igrzysk w Londynie. W 2012 na tym dystansie przegrał olimpijską z rywalizację z reprezentantem RPA Chadem le Closem. W mistrzostwach świata w Kazaniu na 200 m st. motylkowym triumfował Czech Laszlo Cseh czasem 1.53,48.

- Bardzo chciałbym być w Rosji, ale nie mogę tego zmienić. Dlatego cieszę się, że udało mi się uzyskać tak dobry wynik - skomentował Phelps.

Reklama

To efekt kary nałożonej przez krajową federację za niesportowe zachowanie. We wrześniu został bowiem zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Do tej pory nie potrafił się także odnaleźć w basenie. Nie prezentował najwyższej formy, ale ciągle powtarzał, że zdąży przygotować się do przyszłorocznych igrzysk w Rio do Janeiro.

Phleps wznowił karierę w zeszłym roku. Jest najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii - zdobył 22 medale, w tym 18 złotych. W piątek wywalczył 54. w karierze złoty medal mistrzostw kraju.

Rekord świata na 200 m st. motylkowym wynosi 1.51,51 i należy do Phelpsa. Taki czas uzyskał w 2009 roku podczas mistrzostw świata w Rzymie.

Dowiedz się więcej na temat: michael phelps | pływanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje