Reklama

Reklama

Portugalskie media: Szanse Parzyszka na pozostanie w Benfice minimalne

​Większość portugalskich mediów sportowych uważa, że szanse Piotra Parzyszka na przebicie się do podstawowego składu Benfiki Lizbona są minimalne. Komentatorzy spodziewają się, że Polak trafi do rezerw wicemistrza Portugalii.

Jego transfer do stołecznej Benfiki nie schodzi z czołówek portugalskich gazet. Dziennik "O Jogo" zauważył, że sprowadzenie Polaka na Estadio da Luz nie obciąży znacznie budżetu lizbońskich "Orłów". 

Reklama

"Jak ustalili nasi dziennikarze, za pozyskanie polskiego napastnika Benfica będzie musiała zapłacić holenderskiemu De Graafschap 650 tys. euro" - napisał dziennik "O Jogo". Wartość kontraktu, podobnie jak i sama informacja o transferze, nadal nie została potwierdzona przez wicemistrza Portugalii. 

Tymczasem w opinii większości sportowych mediów w w tym kraju Parzyszek będzie miał bardzo krótki okres na potwierdzenie swoich umiejętności strzeleckich w pierwszym zespole Benfiki. Stołeczny dziennik "A Bola" twierdzi, że będzie to trudne zadanie. Gazeta cytuje wypowiedź napastnika, który sam przyznał, że nie wie, czy jest już gotowy do występów w tak dużym klubie jak Benfica. Obiecał jednak nie zawieść kibiców. 

Inny portugalski dziennik sportowy, "Record", przypomina, że Parzyszek, który w swoich wypowiedziach dla mediów obiecał walczyć o miejsce w pierwszym składzie Benfiki i strzelać dużo bramek, ma niewielkie szanse na miejsce w podstawowej jedenastce. 

Dziennikarze lizbońskiej gazety twierdzą, że władze Benfiki są mało przychylne dla młodych napastników sprowadzanych na Estadio da Luz i niemal wszyscy krótko po swoim debiucie trafiają do rezerw lub są sprzedawani do słabszych klubów. 

"Takie traktowanie młodych napastników to już niemal tradycja pod rządami prezesa Luisa Vieiry. W ciągu ostatnich dziesięciu lat do klubu przyszło siedemnastu napastników w wieku poniżej 21 lat. Na dłużej ostał się jedynie Hiszpan Rodrigo" - napisał "Record".

Gazeta cytuje też byłego gracza lizbońskiego Sportingu Andrzeja Juskowiaka, według którego polski napastnik może stać się dojrzałym zawodnikiem w szeregach Benfiki, lecz powinien zaczynać od gry w jej rezerwach. 

20-letni piłkarz ma być zawodnikiem wicemistrzów Portugalii przez cztery sezony. Przejdzie do stołecznego zespołu w lipcu 2014 r. Będzie pierwszym Polakiem grającym w drużynie Benfiki. 

Negocjacje w sprawie jego przejścia do zespołu "Orłów" prowadzone były w drugim tygodniu grudnia w Lizbonie. Pozyskaniem Parzyszka zainteresowane były również inne zagraniczne kluby, m.in. Aston Villa, PSV Eindhoven oraz Ajax Amsterdam. 

Piotr Parzyszek jest graczem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. W sezonie jesiennym jest najlepszym strzelcem drugiej ligi Holandii. W 19 meczach zdobył 16 bramek. 

Parzyszek występuje na holenderskich boiskach od dziecka. Jako junior grał m.in. w Eldenii, SBV Vitesse, ESA Rijkerswoerd. De Graafschap reprezentuje od 2007 roku.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Parzyszek | Benfica Lizbona | De Graafschap

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje