Reklama

Reklama

MŚ 2014: Piwo w Brazylii jednak dozwolone

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku będzie jednak można spożywać piwo na stadionach. Prezydent kraju Dilma Rouseff uchyliła przepis zakazujący sprzedaży alkoholu. Był to jeden z punktów spornych FIFA z gospodarzem mundialu.

Zakaz obowiązywał w Brazylii od 2003 roku. Za jego utrzymaniem były dwie izby parlamentu, ale prezydent, pierwsza kobieta na tym urzędzie w historii kraju, zdecydowała o jego zniesieniu.

FIFA od momentu przyznania organizacji mundialu żądała zmiany przepisu. Jednym ze strategicznych sponsorów mistrzostw świata jest browar Budweiser.

Rozwiązanie problemu sprzedaży napojów alkoholowych podczas mundialu przyczyni się być może do poprawy opinii FIFA o Brazylii. Władze światowej federacji futbolu od blisko dwóch lat wytykają nienajlepszą organizację i opóźnienia w przygotowaniach do największej piłkarskiej imprezy na świecie.

Reklama

Mistrzostwa rozegrane zostaną na 12 obiektach. Jednym z nich będzie stadion położony w środku amazońskiej dżungli, w Manaus, z trybunami mogącymi pomieścić 44 tys. fanów.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL