Reklama

Reklama

Kandydaturę Davida Ginoli na szefa FIFA wspiera serwis bukmacherski

Ubiegający się o funkcję prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) David Ginola otrzymał 250 tysięcy funtów na kampanię od jednego z serwisów bukmacherskich. Francuz ma nadzieję, że jego kandydatura zostanie potraktowana poważnie.

Gdy Ginola ogłosił, że będzie starał się zwyciężyć w wyborach z obecnym szefem światowej federacji Szwajcarem Josephem Blatterem, mało kto dawał mu jakiekolwiek szanse. Decyzja irlandzkiego zakładu Paddy Power może jednak zmienić to przekonanie.

- W kampanii Ginoli chodzi o przejrzystość, a my jesteśmy gotowi przeznaczyć 250 tysięcy funtów, by być jej częścią. W ciągu najbliższych miesięcy czeka nas dużo pracy - powiedział jeden z przedstawicieli firmy.

Ginola, były zawodnik m.in. Paris Saint Germain i Tottenhamu, opiera swoją kandydaturę na wypowiedziach dotyczących czystości i piękna sportu, rzadko odnosi się jednak do tego, co dzieje się za kulisami.

Reklama

- Chciałbym dziś mówić o miłości i podzielić się najsilniejszymi emocjami, których doświadczamy dzięki piłce nożnej - bo według mnie o to właśnie w niej chodzi. Ale kiedy mówimy o problemach współczesnego futbolu, jesteśmy rozczarowani. Nie podoba nam się sposób zarządzania tą grą. Myślę, że to już czas, żeby "zrestartować futbol" - ogłosił Francuz, kończąc wypowiedź oficjalnym sloganem kampanii.

47-letni Ginola ma czas do 29 stycznia, aby dowieść, że aktywnie uczestniczył w piłkarskim życiu w dwóch z ostatnich pięciu lat, a także zebrać poparcie co najmniej pięciu krajowych federacji. Dopiero wtedy jego kandydaturę będzie mogła oficjalnie zaakceptować FIFA.

Wyboru dokonają prezesi federacji 209 krajów, które są członkami FIFA, 29 maja w Zurychu. Oprócz Blattera i Ginoli, kandydatami są również Francuz Jerome Champagne oraz Książe Jordanii Ali bin Al-Hussein. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama