Reklama

Reklama

Jan Tomaszewski broni Platiniego i... widzi szansę dla Bońka

Prezydent FIFA Sepp Blatter i szef UEFA Michel Platini zostali - decyzją Komisji Etyki FIFA - zawieszeni na osiem lat w związku z aferą korupcyjną w futbolowej centrali. Szwajcara oskarżono o wręczenie, a Francuza o przyjęcie łapówki w wysokości 2 milionów franków szwajcarskich w 2011 roku.

"Dla mnie ta Komisja Etyki obudziła się, przepraszam za wyrażenie, z ręką w nocniku. O tym, że w FIFA były nieprawidłowości, wiedziało od dawna każde futbolowe dziecko. Gdzie oni wtedy byli? I nagle, gdy pojawił się kandydat, który może wyprowadzić FIFA z kryzysu, okazuje się, że jest on niewygodny i trzeba go dożywotnio zawiesić. Bo te osiem lat to w tym przypadku właściwie dożywocie" - powiedział Jan Tomaszewski, były szef Komisji Etyki PZPN.

Reklama

"Ja w dalszym ciągu stoję za Platinim, bo wiem, że on współpracował z Blatterem, był jego doradcą, i ta ich dżentelmeńska umowa wydaje mi się w porządku. Uważam, że tylko Platini jest w stanie wyprowadzić FIFA z kryzysu, natomiast jeżeli zawieszenie zostanie utrzymane, to mam nadzieję, że duże pole do popisu będzie miał Zbigniew Boniek, który może zostać szefem UEFA" - dodał.

Zobacz materiał wideo:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje