Ostra walka o Błaszczykowskiego
Wszystko wskazuje na to, że Jakub Błaszczykowski w czerwcu opuści Wisłę Kraków. Jeszcze nie wiadomo, gdzie przeprowadzi się reprezentant Polski. Błaszczykowski znalazł się na celowniku Borussii Dortmund i FC Sevilla.

Obecnie Borussię prowadzi Jurgen Roeber, ale jest niemal pewne, że po zakończeniu sezonu zastąpi go Thomas von Heesen. Obecny szkoleniowiec Arminii Bielefeld jest zwolennikiem Błaszczykowskiego. Von Hessen chciał ściągnąć Polaka do klubu z Bielefeld, ale Arminii nie stać na pozyskanie pomocnika "Białej Gwiazdy".
Oferta Borussii nie jest jedyna. Do walki o 21-letniego piłkarza ma zamiar włączyć się lider Primera Division FC Sevilla. Obecnie na prawej stronie pomocy hiszpańskiego klubu brylują pomocnik Jesusu Navas i obrońca Daniel Alves. Pierwszy z wymienionych jest na celowniku mistrza Francji Olympique Lyon, natomiast drugiego chciałby mieć w swojej kadrze menedżer Chelsea Londyn Jose Mourinho i trener FC Liverpool Rafael Benitez.
- Nie złożyliśmy Wiśle jeszcze żadnej oferty, ale moim zdaniem 2.5 miliona euro byłoby maksymalną kwotą, którą moglibyśmy zapłacić za Błaszczykowskiego. Obserwowaliśmy mecze z jego udziałem i moim zdaniem to bardzo dobry piłkarz. Chcielibyśmy go mieć u siebie, ale nie za wszelką cenę w zimowym okienku - powiedział w "Przeglądzie Sportowym". dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc.
Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje