Liga łotewska - 19. kolejka Virsligi: BFC Daugavpils - FS METTA 0-0

26 czerwca na Stadions Celtnieks odbyło się starcie 19. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i FS-u METTA. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 502 widzów.

19. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-06-26 18:45 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 502 | Arbiter: A. Anufrijevs
BFC Daugavpils
FS METTA / Latvijas Universitāte
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka BFC Daugavpils wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka FS-u METTA próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Bensonowi Fazilemu z FS-u METTA. Była to 36. minuta spotkania.

W 53. minucie kartką został ukarany Kirils Sevelovs, piłkarz gości. W tej samej minucie w zespole FS-u METTA doszło do zmiany. Tamirlan Dzhamalutdinov wszedł za Jēkabsa Lagūnsa.

W 55. minucie Benson Fazili został zmieniony przez Rihardsa Ozoliņša. Trener BFC Daugavpils postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Andrejsa Kovaļovsa i na pole gry wprowadził napastnika Kasparsa Kokinsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener FS-u METTA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ričards Žaldovskis, a murawę opuścił Kgotso Masangane.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom BFC Daugavpils: Danielsowi Balodisowi w 84. i Maksimsowi Toņiševsowi w 89. minucie.

Dāvis Ošs
84′ Daniels Balodis
Emīls Birka
Maksim Grek
Kabelo Seriba
Kirils Iljins
Kirils Sevelovs53′
81′ Valerijs Afanasjevs
Rendijs Šibass
Dāvis Cucurs
Lukman Halilu Zakari
61′ Andrejs Kovaļovs
Benson Fazili36′ 55′
Raivis Skrebels
Jēkabs Lagūns 53′
89′ Maksims Toņiševs
Kristaps Liepa
73′ Naisir Carmona Muñoz
Normunds Uldriķis
81′ Marcio Amaral de Oliveira Junior
Tamirlan Dzhamalutdinov53′
61′ Kaspars Kokins
Rihards Ozoliņš55′
73′ Mory Kone
Ņikita Kovaļonoks
Igors Kovaļkovs
Ričards Žaldovskis71′

Przewaga zespołu FS-u METTA w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.