Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: rekordowa obsada w Pekinie

Tegoroczne mistrzostwa świata w lekkiej atletyce będą rekordowe pod względem liczby państw uczestniczących w imprezie. Do Pekinu swoich reprezentantów wyśle 207 federacji.

Poprzedni rekord padł dwa lata temu - w Moskwie rywalizowali lekkoatleci z 203 krajów. Nowicjuszami będą zawodnicy z Sudanu Południowego i Kosowa.

Na wstępnej liście uczestników ogłoszonej przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) znalazło się 1936 sportowców.

Dotychczas najliczniejszą obsadę miały mistrzostwa w Berlinie w 2009 roku (1895 uczestników).

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Pekinie odbędą się w dniach 22-30 sierpnia. Polska reprezentacja liczy pięćdziesiąt osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama