Reklama

Reklama

Trzy Dni De Panne: Viviani wygrał drugi etap, Kristoff nadal liderem

Włoski kolarz Elia Viviani z ekipy Sky wygrał po finiszu drugi etap wyścigu Trzy Dni De Panne, z metą w Koksijde. Koszulkę lidera zachował Norweg Alexander Kristoff (Katiusza), który w środę był trzeci, za Niemcem Marcelem Kittlem (Etixx-Quick Step).

Środowy etap liczył 211,1 km. Wyścig uatrakcyjniła ucieczka siedmiu zawodników. Ostatni z tej grupy Holender Pim Ligthart został wchłonięty przez peleton ok. 20 km przed metą. Kittel rozpoczął finisz zbyt wcześnie, na ostatnich metrach został wyprzedzony przez Vivianiego.

Włoch odniósł drugie w tym roku zwycięstwo. W lutym wygrał jeden z etapów wyścigu Dookoła Dubaju.

W grupie, która zanotowała taki sam czas jak triumfator, był m.in. lider rosyjskiej ekipy Tinkoff Maciej Bodnar, który został sklasyfikowany na 62. pozycji. Wyścig w północno-zachodniej Belgii jest jednym jego z ulubionych. Dwa lata temu wygrał tu jazdę indywidualną na czas, a w 2012 roku w klasyfikacji generalnej uplasował się na trzeciej pozycji. Po dwóch dniach bieżącej rywalizacji jest w niej 99.

Reklama

Po 25 sekund stracili do środowego zwycięzcy Marcin Białobłocki (One Procycling) - 92. na mecie i Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) - 96. W klasyfikacji generalnej zajmują - odpowiednio - 87. i 80. miejsce.

Kristoff, który wygrał we wtorek, triumfował w ubiegłorocznej edycji Trzy Dni De Panne, zwyciężając za trzech z czterech etapów.

Na czwartek zaplanowano dwa etapy - liczący 111,5 km po ulicach La Panne ze startu wspólnego oraz jazdę indywidualną na czas (14,2 km).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy