Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie torowym – kwalifikacja olimpijska dla Polki w omnium

Reprezentantka Polski będzie mogła wystartować w igrzyskach olimpijskich w wieloboju (omnium) w kolarstwie torowym. Zdecydowały o tym słabsze wyniki rywalek w kończących się w niedzielę mistrzostwach świata w Londynie.

Walczące o przepustki do Rio de Janeiro bezpośrednie konkurentki - Dunka Amalie Dideriksen, Hiszpanka Leire Olaberria i Niemka Anna Knauer - uplasowały się odpowiednio na miejscach 10., 11. i 13. W ten sposób tylko Dania zdołała wyprzedzić Polskę w rankingu olimpijskim.

Nie wystartowała w Londynie Małgorzata Wojtyra. Nie zakwalifikowała się do mistrzostw, mimo że w Pucharze Świata zajęła ósme miejsce, a "dzikiej karty", o którą wystąpił PZKol., nie otrzymała.

Złoty medal w omnium wywalczyła mistrzyni olimpijska Brytyjka Laura Trott.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy