Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Piast Gliwice. Badia: Możemy podziękować kibicom

Mimo perturbacji z fanami, piłkarze jedenastki z Gliwic po piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin dziękowali swoim kibicom. - Słowa uznania, że mimo takiej pogody, w tak dużej liczbie przyszli nas dopingować - mówi Gerard Badia, kapitan gliwickiego zespołu.

Meczu z "Miedziowymi" gliwickiemu zespołowi nie udało się wygrać. Kolejne punkty zdobywane w ligowych grach sprawiają jednak, że drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika pnie się w ligowej tabeli. Po 28. ligowych kolejkach Lotto Ekstraklasy Piast jest na 12. miejscu z 29 punktami na koncie.    

Po zremisowanym 0-0 meczu z Zagłębiem, zawodnicy zespołu z Górnego Śląska nie byli do końca zadowoleni, ale doceniają kolejną zdobycz.

- To był ważny mecz dla nas i dla naszych kibiców. Z jednego punktu trzeba być zadowolonym, choć wiadomo, jak gra się u siebie, to trzeba wygrywać. Atakowaliśmy, mieliśmy przewagę i swoje szanse, no ale nic, trzeba grać dalej. Na pewno bardzo dobrym sygnałem jest to, że w kolejnym meczu nie tracimy bramki. Jesteśmy solidną i dobrze zorganizowaną drużyną. Jest Tomek Jodłowiec, jest czterech bardzo mocnych obrońców, jest Jakub Szmatuła - podkreśla Badia.

Golkiper Piasta jest niepokonany już od 565 minut i śrubuje swój rekord. W Gliwicach cieszą się, że po derbach z Górnikiem Zabrze, które skończyły się zadymami i zamknięciem tej części trybun, gdzie siedzą miejscowi szalikowcy, na trybunach w meczu z Zagłębiem zjawiło się sporo kibiców, którzy głośno wspierali swoją drużynę.

- Okazuje się, że można - powiedział po meczu w Gliwicach krótko trener Fornalik.

- Duże słowa uznania dla naszych kibiców, którzy mimo takiej pogody, w tak dużej liczbie, ponad pięciu tysięcy stawili się na trybunach. Szacunek za to. Dziękujemy im za wsparcie, bo to dla nas bardzo ważne - podkreśla Gerard Badia.

Michał Zichlarz, Gliwice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama