Reklama

Reklama

Liga izraelska - 23. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ra'anana AFC - Maccabi Netanja 1-2 (1-0)

8 lutego na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się spotkanie 23. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Ra'anana i Maccabi Netanja. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Netanja 2-1.

8 lutego  na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się spotkanie  23. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Ra'anana  i Maccabi Netanja. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Netanja 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Hapoelu Ra'anana wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Hapoelu Ra'anana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Yoav Tomer.

W 31. minucie Yoav Tomer zastąpił Ora Dasę. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Karem Jaber z Maccabi Netanja. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Ra'anana.

Reklama

Drugą połowę drużyna Maccabi Netanja rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stava Finisha wszedł Fatos Beciraj.

Zespół Hapoelu Ra'anana długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak drużyna Maccabi Netanja doprowadziła do remisu. Gola strzelił Fatos Beciraj. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Hapoelu Ra'anana postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Idan Shemesh, a murawę opuścił Shon Klimkin. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Ben Binyamin wszedł za Snira Shokera. A kibice Maccabi Netanja nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yonasa Maledego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Guy Melamed. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 78. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Avihaiemu Yadinowi z drużyny Hapoelu Ra'anana. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Avihai Yadin osłabiając zespół Hapoelu Ra'anana. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 78. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Netanja w 90. minucie spotkania, gdy Tim Heubach strzelił z karnego drugiego gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole Maccabi Netanja doszło do zmiany. Tzlil Nehemia wszedł za Hena Ezrę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Drużyna Hapoelu Ra'anana zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Hapoelu Ra'anana obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL