2. kolejka Premiership: Glenavon FC - Coleraine FC 1-1 (0-0)

13 kwietnia w Lurgan odbyło się spotkanie 2. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glenavon i Coleraine. Mecz zakończył się remisem 1-1.

B. Doherty 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 78 pojedynków zespół Glenavon wygrał 27 razy i zanotował 26 porażek oraz 25 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eoina Wearena z Glenavon, a w 43. minucie Jamesa McLaughlina z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glenavon w 62. minucie spotkania, gdy Sammy Clingan strzelił z karnego pierwszego gola. W 64. minucie za Cormaca Burke'a wszedł Josh Carson.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ben Doherty, zawodnik Coleraine. Chwilę później trener Coleraine postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Iana Parkhilla. Na boisko wszedł Jamie Glackin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Coleraine za Jamesa McLaughlina wszedł Eoin Bradley, a w zespole Glenavon Eoin Wearen zmienił Andy'ego Halla.

W 72. minucie kartkę dostał Adam Mullan z Coleraine. Niedługo później trener Glenavon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Gary Hamilton, a murawę opuścił Andrew Mitchell.

Drużyna Glenavon niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ben Doherty. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jonnemu Tuffeyowi i Joshowi Carsonowi.

Minutę później w jedenastce Glenavon doszło do zmiany. Jordan Jenkins wszedł za Aarona Harmona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Glenavon FC
90′ Jonny Tuffey
Adam Mullan72′
 62′ (k.) Sammy Clingan
Stephen O'Donnell
Robert Garrett
Cormac Burke64′
90′ Aaron Harmon
Ben Doherty  89′ 65′
7′ 67′ Eoin Wearen
Ian Parkhill67′
Joshua Daniels
Dean Shiels
87′ Andrew Mitchell
Mark Edgar
67′ Andy Hall
Josh Carson64′ 90′
Robbie Norton
Jamie Glackin67′
87′ Gary Hamilton
Eoin Bradley67′
90′ Jordan Jenkins
Dylan Davidson

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Coleraine, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia drużyna Coleraine zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Linfield FC będzie rywalem jedenastki Glenavon w meczu, który odbędzie się w Belfaście.