Reklama

Reklama

Pierwszy ampfutbolowy klub w Krakowie

18 grudnia to historyczna data dla ampfutbolu w Polsce. To właśnie tego dnia w Krakowie odbył się pierwszy oficjalny trening piłki nożnej osób po amputacjach. Dla wszystkich kibiców i osób związanych z tą dyscypliną był to szczególnie ważny moment, bo wraz z rozpoczęciem regularnych treningów w Krakowie narodził się drugi w Polsce ampfutbolowy klub.

Piłkarze po amputacjach do tej pory rozgrywali w Krakowie jedynie mecze pokazowe. Najbardziej spektakularny był ten rozegrany na Rynku Głównym podczas Euro 2012, w którym zawodnicy grający o kulach pokonali pełnosprawną drużynę duńskich kibiców 3-2.

- Po blisko dwóch latach od powstania tej dyscypliny w naszym kraju jesteśmy na wspaniałej drodze do osiągnięcia wymarzonego przez każdego sportowca celu, zdobycia złotego medalu na mistrzostwach świata. Powstanie krakowskiego klubu na pewno pomoże nam w osiągnięciu tego celu - powiedział Maciej Pożycki, reprezentant Polski i rodowity krakowianin.

Reklama

Chęć tworzenia klubu zgłosiło już jedenastu zawodników z Krakowa, Śląska i okolic, a w pierwszym treningu udział wzięło siedmiu piłkarzy.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi w tworzeniu klubu. Kolejny trening odbył się na początku stycznia. Oczywiście serdecznie zapraszamy nowych zawodników - powiedział Krzysztof Wajda trener bramkarzy ampfutbolowej reprezentacji Polski i założyciel krakowskiego klubu.

Już niedługo zostanie ogłoszona nazwa krakowskiego klubu. Póki co, trwają poszukiwania nie tylko nowych zawodników, ale również sponsorów oraz boiska ze sztuczną trawą i hali, na których mogłyby się odbywać treningi. Krzysztof Wajda bierze pod uwagę również możliwość organizacji treningów pod egidą jednego z krakowskich klubów piłkarskich:

- Jesteśmy otwarci na propozycje i bardzo chętnie rozważymy każdą, która pomoże nam w naszych działaniach.

Drugi ampfutbolowy klub w kraju powstaje w województwie mazowieckim w miejscowości Góra pod Płockiem. To właśnie z tym zespołem drużyna z Krakowa już niedługo będzie miała okazję rywalizować o tytuł ampfutbolowego mistrza Polski.

- Rywalizujemy ze sobą na zgrupowaniach reprezentacji, ale na pewno mecze o mistrzostwo Polski dodadzą wszystkim jeszcze większej motywacji do pracy na treningach - mówi Krzysztof Wajda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama