Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: Deportivo La Coruna - Fuenlabrada 2-1 (0-1)

7 sierpnia na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie odbyło się spotkanie 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Deportivo La Coruna i Fuenlabrady. Starcie zakończyło się zwycięstwem Deportivo La Coruna 2-1.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-08-07 20:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
RC Deportivo de La Coruna
CF Fuenlabrada
2
1
C. Beauvue 84',90'
P. Ciss 11'

Jedenastka Fuenlabrady bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie arbiter pokazał kartkę Agerowi Aketxemu z Deportivo La Coruna.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Fuenlabrady otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Pathé Ciss.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Borję Valle z Deportivo La Coruna, a w 42. minucie Randy'ego Ntekę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fuenlabrady.

W 62. minucie Javi Montero został zmieniony przez Yaga Gandoya. Trener Deportivo La Coruna postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Salvę Ruiza i na pole gry wprowadził napastnika Víctora Molleja, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Jorge Valín został zmieniony przez Hugona Valleja, a za Borję Valle wszedł na boisko Keko, co miało wzmocnić jedenastkę Deportivo La Coruna. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta na Gutiego.

Bramkarz Fuenlabrady wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 84. minucie bramkę wyrównującą zdobył Claudio Beauvue.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Deportivo La Coruna w 90. minucie spotkania, gdy Claudio Beauvue strzelił z karnego drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Álvaro Ruvira Yáñez
62′ Francisco Javier Montero Rubio
Daniel Fernández Fernández
62′ Salvador Ruiz Rodríguez
Luis Peteiro
Mujaid Sadick Aliu
Pathé Ciss  11′
62′ Jorge Valín Sánchez
Pablo Clavería Herráiz
1′ Ager Aketxe Barrutia
Randy Nteka42′
Alejandro Bergantiños García
José Rodríguez Martínez
José Vicente Gómez Umpiérrez
Jeisson Enrique Martínez Aranibar
39′ 82′ Borja Valle Balonga
Cayetano Quintana Hernández
Sabin Merino Zuloaga
José Francisco Agulló Sevilla
 84′, 90′ (k.) Claudio Beauvue
Alberto Fernández García83′
Alberto Sánchez Vivas
Miller Cardona
Juan Rodríguez Lima
Javier Gutiérrez Berlinches83′
Luis Ruiz Sayago

62′ Yago Gandoy Martínez

82′ Sergio Gontan Gallardo

62′ Víctor Mollejo Carpintero

Christian Robert Santos Kwasniewski

62′ Hugo Claudio Vallejo Avilés

Zespół Deportivo La Coruna był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Fuenlabrady pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Fuenlabrady w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.