Liga hiszpańska - 34. kolejka Segunda Division: CA Osasuna - RC Deportivo de La Coruna 2-1 (2-1)

13 kwietnia na Estadio El Sadar w Pampelunej odbyło się spotkanie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami Osasuny i Deportivo La Coruna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Osasuny 2-1. Starcie obejrzało 16 465 widzów.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-13 18:00 | Stadion: Estadio El Sadar | Widzów: 16465 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Quique González 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Deportivo La Coruna wygrała aż 15 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Quique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Deportivo La Coruna, strzelając gola w 10. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Álex Bergantiños.

Piłkarze Osasuny otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Rubén García. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Carlos Clerc.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Pablowi Maríemu z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 31. minucie spotkania, gdy Rubén García zdobył drugą bramkę. W 43. minucie kartkę dostał Christian Santos, zawodnik gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie Christian Santos został zastąpiony przez Borję Vallego. A trener Osasuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Pereę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Kike Barja.

W 65. minucie Juan Villar został zmieniony przez Brandona, co miało wzmocnić jedenastkę Osasuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Bergantiñosa na Nahuela Leivę. Między 70. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Didier Moreno, a murawę opuścił Pedro.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Robertowi Ibáñezowi, piłkarzowi Osasuny. W tej samej minucie w zespole Osasuny doszło do zmiany. Lillo Castellano wszedł za Roberta Ibáñeza. W drugiej połowie nie padły gole.

CA Osasuna
81′ Rubén Iván Martínez Andrade
Alejandro Bergantiños García70′
 14′, 31′ 70′ Rubén García Santos
Eduardo Expósito Jaén
87′ 87′ Robert Ibáñez Castro
Pedro Mosquera Parada
Roberto Torres Morales
Pedro Antonio Sánchez Moñino82′
65′ Juan Villar Vázquez
Christian Robert Santos Kwasniewski43′ 61′
65′ Enrique Barja Afonso
Enrique González Casín  10′
Sergio Herrera Pirón
Adrián Ortolá Vañó
87′ Manuel Castellano Castro
Sebastián Dubarbier
Endika Irigoyen Bravo
Michele Somma
Miguel Olavide Montes
José Vicente Gómez Umpiérrez
65′ Luis Perea Hernández
Matías Nahuel Leiva Esquivel70′
Francisco Jiménez Tejada
Didier Andrés Moreno Asprilla82′
65′ Brandon Thomas Llamas
Borja Valle Balonga61′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.