Liga estońska - 10. kolejka Meistriliiga: Levadia Tallinn - Nomme Kalju Tallin 1-1 (1-0)

W pojedynku 10. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 1 lipca, zespół Levadii Tallin zremisował z Nomme Kalju 1-1 (1-0). Mecz na A. Le Coq Arena w Tallinnie obejrzało 596 widzów.

10. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-07-01 18:30 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 596 | Arbiter: J. Frischer
Levadia Tallinn
Nomme Kalju Tallin
1
1
B. Vaštšuk 39'
V. Khomutov 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 64 starcia zespół Levadii Tallin wygrał 26 razy i zanotował 19 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 39. minucie spotkania, gdy Bogdan Vaštšuk strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levadii Tallin.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Vladimirowi Avilovowi z drużyny gości. W 55. minucie Kaarel Usta został zmieniony przez Aleksandra Kulinitša.

W 62. minucie w zespole Nomme Kalju doszło do zmiany. Mikk Reintam wszedł za Vladimira Avilova. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rasmusa Peetsona z Levadii Tallin, a w 70. minucie Mikka Reintama z drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Zurab Ochihava osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Chwilę później trener Levadii Tallin postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yuriego Kolomoetsa wszedł Marko Lipp, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Levadii Tallin nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. W 78. minucie Vladyslav Veremeev został zmieniony przez Igora Subbotina, co miało wzmocnić zespół Nomme Kalju. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Roosnuppa na Roberta Kirssa.

Drużyna Nomme Kalju wyrównała wynik meczu. W 86. minucie wynik ustalił Vladyslav Khomutov.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Levadii Tallin doszło do zmiany. Elysée Kouadio wszedł za Bogdana Vaštšuka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ivan Lobay
71′ Zurab Ochihava
Vladyslav Khomutov  86′
69′ Rasmus Peetson
Amir Natkho
83′ Mark Oliver Roosnupp
Kaspar Paur
76′ Yurii Kolomoets
Kaarel Usta55′
 39′ 88′ Bogdan Vaštšuk
Aleksandr Volkov
Aleksandr Kraizmer
Henri Perk
Dmitri Kruglow
Aleksandr Kulinitš55′
76′ Marko Lipp
Mikk Reintam62′ 70′
Oleksandr Safronov
Igor Subbotin78′
Karl Rudolf Õigus
Jevgeni Demidov
83′ Robert Kirss
Kristjan Rattasepp
88′ Elysée Fabrice Kouadio Kouakou

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.