Liga duńska - 5. kolejka Superligi: Vejle Boldklub - Lyngby Boldklub 3-2 (1-1)

18 października na Vejle Stadion odbył się mecz 5. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Vejle' Boldklub i Lyngby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vejle' Boldklub 3-2.

J. Gammelby 62'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Lyngby wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Lasse Nielsen dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Rasmus Thellufsen.

Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Ylberowi Ramadaniemu z Vejle' Boldklub. W 34. minucie Christian Jakobsen został zastąpiony przez Lasse Fosgaarda. W 36. minucie żółtą kartką został ukarany Marcel Ibsen, piłkarz gości.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Saeid Ezatolahi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Vejle' Boldklub wyszedł w zmienionym składzie, za Raphaela Dwamenę wszedł Arbnor Muçolli. W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marcel Ibsen z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 36. minucie.

Trener Lyngby postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Rasmusa Thellufsena i na pole gry wprowadził napastnika Magnusa Warminga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w drużynie Lyngby doszło do zmiany. Kevin Tshiembe wszedł za Mathiasa Heba.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lyngby przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jens Gammelby. Przy strzeleniu gola pomagał Nicolai Geertsen.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Diego Montiel, Thomas Gundelund, a na ich miejsce weszli Ylber Ramadani, Arthur Yamga.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół Vejle' Boldklub doprowadził do remisu. Gola strzelił Jacob Schoop. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nicolaiemu Geertsenowi z drużyny gości. Była to 67. minuta starcia.

W 69. minucie w zespole Vejle' Boldklub doszło do zmiany. Leonel Montano wszedł za Wahidullaha Faghira.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Malte Meineche.

W 85. minucie w drużynie Lyngby doszło do zmiany. Ertuğrul Tekşen wszedł za Kaspra Enghardta. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Thomas Korsgaard Mikkelsen
63′ Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Jens Martin Gammelby  62′
Mads Greve
Nicolai Geertsen67′
Goran Alexander Sjöström Milosevic
Kasper Enghardt Pedersen85′
 70′ Malte Meineche Amundsen
Brian Tømming Hamalainen
 45′ Saeid Ezatolahi Afagh
Mathias Hebo Rasmussen60′
69′ Wahidullah Faghir
Victor Torp Overgaard
Allan Gonçalves Sousa
Marcel Ibsen Rømer36′ 58′
15′ 63′ Ylber Ramadani
Rasmus Thellufsen Pedersen60′
 64′ Jacob Schoop
Lasse Emil Nielsen  10′
46′ Raphael Dwamena
Christian Jakobsen34′
Alexander Brunst-Zöllner
Frederik August Albrecht Schram
Juhani Lauri Henrik Ojala
Lasse Fosgaard34′
63′ Thomas Gundelund Nielsen
Pascal Gregor
Lundrim Hetemi
Kevin N'goyi Tshiembe60′
69′ Leonel Dahl Montano
Emil Kornvig
63′ Diego Nicolas Montiel
Ertuğrul Tekşen85′
46′ Arbnor Muçolli
Magnus Warming60′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Vejle' Boldklub przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.