Liga czeska - 25. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - FK Varnsdorf 2-0 (1-0)

W spotkaniu 25. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 28 kwietnia, jedenastka Viktorii Żiżkov wygrała z Varnsdorfem 2-0 (1-0). Mecz na Efotbal aréna w Pradze obejrzało 933 widzów.

F. Kubala 25',83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Varnsdorfu wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Viktorii Żiżkov zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Varnsdorfu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Żiżkov w 25. minucie spotkania, gdy Filip Kubala strzelił pierwszego gola.

W 40. minucie za Patrika Schöna wszedł Ondřej Kocourek. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Żiżkov.

W 46. minucie Petr Heppner został zmieniony przez Ondreja Rudzana, co miało wzmocnić zespół Varnsdorfu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla Hejnego na Augusta Quintera w 67. minucie oraz Mariana Burdę na Josefa Bazala w tej samej minucie. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Ondřejowi Žežulce z drużyny gospodarzy.

W 83. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Filip Kubala z Viktorii Żiżkov. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. Elvis Sukisa wszedł za Filipa Kubalę.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Petrowi Kodešowi, zawodnikowi gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Bojan Dordič
57′ Ondřej Žežulka
Pavlo Rudnytskyy
 25′, 83′ Filip Kubala
Patrik Schön

Drużyna Viktorii Żiżkov zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Varnsdorfu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Varnsdorfu wymienił dwóch zawodników.