22. kolejka 2. ligi: FK Baník Sokolov - FK Fotbal Trzyniec 1-0 (1-0)

13 kwietnia na Stadionie FK Baník Sokolov odbył się pojedynek 22. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Banika Sokolov i Fotbal Trzyniec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Banika Sokolov 1-0. Mecz obejrzało 330 widzów.

22. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-13 10:15 | Stadion: Stadion FK Baník Sokolov | Widzów: 330 | Arbiter: C. Ondřej
FK Baník Sokolov
FK Fotbal Trzyniec
1
0
D. Novák 31'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Banika Sokolov wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Banika Sokolov i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Sokolov w 31. minucie spotkania, gdy Daniel Novák zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Banika Sokolov.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erika Šuľę, piłkarza Fotbal Trzyniec. W 71. minucie Martin Janošík został zastąpiony przez Michala Kleca.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Banika Sokolov doszło do zmiany. Michal Hlavatý wszedł za Erika Lienera. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Imrich Bedecs z jedenastki Fotbal Trzyniec i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 26. minucie. Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Banika Sokolov: Daniel Novák, David Štipek, na ich miejsce weszli: Adam Beránek, Ondřej Ruml. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomáša Omasty, Lukáša Buchvaldka zajęli: David Gáč, Robert Demjan.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fotbal Trzyniec: Lukášowi Buchvaldkowi w 82. minucie i Robertowi Demjanowi w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Janošík
24′ Vojtech Machek
Tomáš Omasta
 31′ Daniel Novák
Martin Samiec
David Štipek
Richard Vaněk
Stanislav Vávra
Rene Dedic

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.