Reklama

Reklama

Rywal Artura Szpilki nie ma butów do sobotniej walki

Amerykański bokser Jameel McCline, który w sobotę podczas gali w łódzkiej Atlas Arenie ma walczyć z Arturem Szpilką, został bez butów. Obuwie czterokrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej przepadło z bagażem lotniczym.

"Z czterech bagaży Jameela jeden, z butami, nie dotarł do Polski i liczymy się z tym, że do walki się nie odnajdzie. Mamy z tego powodu spory problem, bo Jameel nosi buty o rozmiarze 54. Takich butów nie udało nam się znaleźć w żadnym ze sklepów w Warszawie i Łodzi. Dlatego prosimy o kontakt każdą osobę, która mogłaby nam pomóc w nabyciu obuwia, w którym Jameel mógłby stoczyć walkę" - powiedział w środę na konferencji prasowej w Łodzi Piotr Werner z organizującej galę grupy KnockOut Promotions.

Reklama

Oprócz niego w konferencji udział wzięli: McCline, Nate Campbell i Roy Jones Jr., który będzie największą gwiazdą gali "Starcie tytanów". Cała trójka zmierzy się z polskimi pięściarzami. McCline będzie walczył z Arturem Szpilką a Campbell z Krzysztofem Szotem.

Rywalem Jonesa Jr. miał być Dawid Kostecki, który jednak został aresztowany. W ringu ma go zastąpić Paweł Głażewski. Jones Jr., zdobywca mistrzowskich pasów w czterech kategoriach wagowych, jest przekonany, że wygra walkę.

"Nigdy nikogo nie lekceważę, ale zwycięstwo jest dla mnie kluczową sprawą. W tym starciu mam wiele do stracenia, a praktycznie nic do zyskania, więc nie mogę sobie pozwolić na porażkę. W wielu poprzednich pojedynkach walczyłem tylko dlatego, że taki jest mój zawód. Teraz jednak sytuacja jest zupełnie inna. Mam przed sobą cel, jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata w wadze junior ciężkiej. A kiedy mam przed sobą cel, to bardzo trudno powstrzymać mnie przed jego osiągnięciem. Dlatego w sobotę nauczę Głażewskiego, który na zawodowym ringu jeszcze nie przegrał, czym jest porażka" - zapowiedział Jones Jr.

Piotr Werner cały czas jednak wierzy w to, że w sobotę z Jonesem Jr. będzie walczył Kostecki.

"Proszę go jeszcze nie przekreślać. Do ostatniego dnia, do piątku będziemy walczyli o to, żeby Dawid mógł stanąć w ringu naprzeciw Roya Jonesa. Mamy wielką nadzieję, że sąd wyrazi zgodę na przerwę w odbywaniu kary" - powiedział Werner.

Dodał jednak, że bez względu na to, czy walczył będzie Kostecki czy też Głażewski, to i tak najważniejsze jest, że uważany za boksera wszechwag Roy Jones Jr. przyjechał na pojedynek do Polski.

Również McCline jest bardzo zadowolony z faktu, że będzie walczył na gali z udziałem Jonesa Jr. "To dla mnie wielki zaszczyt boksować na gali tak fenomenalnego pięściarza" - powiedział McCline.

Swojego rywala - Szpilkę - Amerykanin porównał do młodego, niedoświadczonego byczka, który może się jeszcze wiele nauczyć od "starego byka". McCline podkreślił, że Szpilka i jego promotorzy popełnili błąd w doborze przeciwnika.

"Ktoś chyba doszedł do wniosku, że jestem już zawodnikiem skończonym i dlatego zdecydował się na to, żebym walczył ze Szpilką. Jestem wściekły z tego powodu. Szpilka to młody chłopak, który wygrał 11 walk i wydaje mu się, że może wszystko. Myśli, że rzuci się na mnie i szybko wygra. Tak nie będzie. Promotorzy i Szpilka popełnili wielki błąd. Nie ma takiego elementu pięściarskiego, w którym mógłby mi dorównać" - powiedział McCline.

Dodał, że w walce ze Szpilką obawia się tylko sędziowania. Dlatego prosił, by bez względu na werdykt wydany przez arbitrów każdy z obserwatorów walki "sam ocenił, kto jest jej zwycięzcą".

Arbitrów nie obawia się natomiast Campbell. Zdobywca mistrzowskich pasów federacji IBF, WBO i WBA w wadze lekkiej powiedział, że do Polski przyjechał po to, by znokautować Szota.

"Mnie nieścisłości na kartach sędziowskich nie interesują. Lubię nokauty i przyjechałem tu wyłącznie po to, żeby zobaczyć, jak mój rywal leży na plecach. Doceniam go, ale chcę go znokautować" - powiedział Campbell.

Bilety na sobotnią galę kosztują od 40 do 2,5 tys. zł.


Dowiedz się więcej na temat: Artur Szpilka | Dawid Kostecki | Jameel McCline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje