Reklama

Reklama

Liga WSB: Trzecia porażka Hussars Poland

Bokserzy Hussars Poland ponieśli trzecią porażkę z rzędu w zawodowej lidze WSB. W piątek ulegli w podwarszawskim Pruszkowie Azerbaijan Baku Fires 0:5.

Po przegranych z zespołami Rosji i Kuby po 0:5, zawodnicy i trenerzy "Husarii" liczyli przynajmniej na pierwsze indywidualne wygrane. Najbliżej zwycięstwa był debiutant Marek Pietruczuk (56 kg), który stoczył dość wyrównany pojedynek z byłym mistrzem ligi World Series of Boxing Gairbekiem Germachanowem. Szczególnie udana była pierwsza runda w wykonaniu Polaka, toczona w bardzo szybkim tempie. Później górę wzięło doświadczenie rywala, który triumfował jednogłośnie na punkty.

Przegrane po pięciu rundach zanotowali też trzej kolejni debiutanci w drużynie biało-czerwonych: Arkadiusz Lubomski (49 kg), Damian Kiwior (64 kg) i Piotr Gredke (75 kg). Ostatni z wymienionych został pokonany przez brązowego medalistę mistrzostw Europy 2011 Gruzina Dżabę Czoszitaszwilego.

Reklama

Niespodziewanie lider Hussars Poland Mateusz Malujda (91 kg) nie dotrwał nawet do końca pierwszego starcia z Danisem Łatipowem. Po drugim liczeniu z narożnika zawodnika gospodarzy poleciał ręcznik oznaczający poddanie. Do tego momentu pięściarz azerskiego klubu miał ogromną przewagę, a doświadczony Malujda przyjmował kolejne mocne ciosy.

Za tydzień "Husaria" spotka się na wyjeździe z Mexico Guerreros.

Wynik meczu 3. kolejki WSB:

Hussars Poland - Azerbaijan Baku Fires 0:5

49 kg: Arkadiusz Lubomski - Magomed Ibijew 0:3 (45:50, 44:50, 44:50)

56 kg: Marek Pietruczuk - Gairbek Germachanow 0:3 (47:48, 45:50, 45:50)

64 kg: Damian Kiwior - Gaitbulla Gadzialijew 0:3 (46:49, 46:49, 46:49)

75 kg: Piotr Gredke - Dżaba Czoszitaszwili 0:3 (45:50, 45:50, 45:50)

91 kg: Mateusz Malujda - Danis Łatipow, zwycięstwo Łatipowa, TKO 1. runda

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy