Liga WSB: Trzecia porażka Hussars Poland
Bokserzy Hussars Poland ponieśli trzecią porażkę z rzędu w zawodowej lidze WSB. W piątek ulegli w podwarszawskim Pruszkowie Azerbaijan Baku Fires 0:5.

Po przegranych z zespołami Rosji i Kuby po 0:5, zawodnicy i trenerzy "Husarii" liczyli przynajmniej na pierwsze indywidualne wygrane. Najbliżej zwycięstwa był debiutant Marek Pietruczuk (56 kg), który stoczył dość wyrównany pojedynek z byłym mistrzem ligi World Series of Boxing Gairbekiem Germachanowem. Szczególnie udana była pierwsza runda w wykonaniu Polaka, toczona w bardzo szybkim tempie. Później górę wzięło doświadczenie rywala, który triumfował jednogłośnie na punkty.
Przegrane po pięciu rundach zanotowali też trzej kolejni debiutanci w drużynie biało-czerwonych: Arkadiusz Lubomski (49 kg), Damian Kiwior (64 kg) i Piotr Gredke (75 kg). Ostatni z wymienionych został pokonany przez brązowego medalistę mistrzostw Europy 2011 Gruzina Dżabę Czoszitaszwilego.
Niespodziewanie lider Hussars Poland Mateusz Malujda (91 kg) nie dotrwał nawet do końca pierwszego starcia z Danisem Łatipowem. Po drugim liczeniu z narożnika zawodnika gospodarzy poleciał ręcznik oznaczający poddanie. Do tego momentu pięściarz azerskiego klubu miał ogromną przewagę, a doświadczony Malujda przyjmował kolejne mocne ciosy.
Za tydzień "Husaria" spotka się na wyjeździe z Mexico Guerreros.
Wynik meczu 3. kolejki WSB:
Hussars Poland - Azerbaijan Baku Fires 0:5
49 kg: Arkadiusz Lubomski - Magomed Ibijew 0:3 (45:50, 44:50, 44:50)
56 kg: Marek Pietruczuk - Gairbek Germachanow 0:3 (47:48, 45:50, 45:50)
64 kg: Damian Kiwior - Gaitbulla Gadzialijew 0:3 (46:49, 46:49, 46:49)
75 kg: Piotr Gredke - Dżaba Czoszitaszwili 0:3 (45:50, 45:50, 45:50)
91 kg: Mateusz Malujda - Danis Łatipow, zwycięstwo Łatipowa, TKO 1. runda
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje