Reklama

Reklama

Głowacki - Usyk. Starcie cenionych trenerów

Starcie Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) będzie również pojedynkiem dwóch cenionych trenerów - Fiodora Łapina i Jamesa Ali Bashira. Obaj wzięli udział w dzisiejszej konferencji prasowej i treningu medialnym, wyrażając się o drugiej stronie z najwyższym uznaniem.

- Usyk to świetny zawodnik, który zdobył w boksie olimpijskim wszystko, co było do zdobycia. Naprzeciw siebie stanie dwóch zawodników o zupełnie różnych stylach. I choć obaj biją bardzo mocno, to wcale nie jest powiedziane, że ta walka nie pójdzie na punkty. Krzysiek za każdym razem, gdy poprzeczka idzie jeszcze bardziej w górę, sam udowadnia, że należy mu się to miejsce na samej górze - powiedział Łapin.

Reklama

- Głowacki to prawdziwy mistrz i spodziewamy się, że będzie bronił pasa jak na mistrza przystało. Tym bardziej, że będzie występował przed swoimi kibicami i wiemy, że da z siebie wszystko. Nikt nic nie daje zawodnikom za darmo. Głowacki podniósł się z desek i zdobył tytuł mistrza świata. To prawdziwa bestia, ma mistrza w sercu i głowie. Ale plan jest taki, by tą bestię zjeść - odparł Bashir, trener Ukraińca, który od wielu lat współpracuje również z Władimirem Kliczką.

Przypomnijmy, że potyczka Ukraińca z Polakiem odbędzie się 17 września w Gdańsku. Dla "Główki" będzie to druga obrona tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama