Reklama

Reklama

Gamboa doznał kontuzji w walce z Davisem

Były mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata, 38-letni Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (30-3, 18 KO) został w sobotę znokautowany w dwunastej rundzie walki na gali w Atlancie przez debiutującego w wadze lekkiej Gervontę Davisa (23-0, 22 KO). Po zakończeniu ciekawej konfrontacji okazało się, że od drugiej rundy weteran musiał walczyć nie tylko z rywalem, ale także z kontuzją.

- Czuję się dobrze, ale myślę, że naderwałem ścięgno Achillesa tuż przed tym, jak padłem na deski w drugiej rundzie. Jestem wojownikiem i walczyłem dalej, ale nie mogłem już walczyć na 100 procent. Nie mogłem wywierać nacisku na ścięgno - powiedział Gamboa, którego słowa zostały potwierdzone przez lekarzy.

Przypomnijmy, że w drugiej rundzie "Czołg" Davis zaatakował podwójnym prawym prostym, a następnie trafił schodzącego nisko głową Gamboę ciosem lewą ręką, bitym pod specyficznym kątem. Tuż przed upadkiem na deski Kubańczyk doznał kontuzji prawej nogi, którą szybko zauważyli amerykańscy komentatorzy, choć początkowo mieli wrażenie, że chodzi o uraz kolana. Dopiero po walce ustalono, że uraz dotyczył ścięgna Achillesa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje