Sunderland AFC - Hull City AFC 1-1 (1-1). Liga angielska - 20. kolejka League One

9 stycznia na Stadium of Light odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC i Hull City. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

R. Burke 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hull City (”Tygrysy”) w 13. minucie spotkania, gdy Reece Burke strzelił pierwszego gola.

W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Baileyowi Wrightowi z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Aiden McGeady. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jack Diamond.

W 41. minucie Tom Eaves zastąpił Josha Magennisa. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką George'a Honeymana, zawodnika Hull City. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Sunderland AFC wyszedł w zmienionym składzie, za Lee Burge'a wszedł Remi Matthews. Drugą połowę jedenastka Sunderland AFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Conora McLaughlina wszedł Lynden Gooch.

A kibice Hull City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keane'a Lewisa-Pottera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Alfie Jones. Trener Sunderland AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Chris Maguire, a murawę opuścił Jack Diamond. W tej samej minucie Charlie Wyke został zmieniony przez Dannego Grahama, a za Aidena McGeady'ego wszedł na boisko Elliot Embleton, co miało wzmocnić drużynę Sunderland AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Fleminga na Calluma Eldera.

McGeady
46′ Lee Burge
George Long
46′ Conor McLaughlin
Josh Emmanuel
14′ Bailey Wright
Mallik Wilks
76′ Jack Diamond
Alfie Jones66′
76′ Charlie Wyke
Greg Docherty
 21′ 76′ Aiden McGeady
Tom Eaves41′
46′ Remi Matthews
Matt Ingram
Ollie Younger
Lewie Coyle
76′ Elliot Embleton
Callum Elder84′
46′ Lynden Gooch
Regan Slater
76′ Danny Graham
Keane Lewis-Potter66′
76′ Chris Maguire
Josh Magennis41′
Aiden O'Brien
Thomas Mayer

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ”Czarnych Kot” w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.