Reklama

Reklama

Polskie pingpongistki zagrają w Drużynowym Pucharze Świata

Polskie tenisistki stołowe, uczestniczki igrzysk w Londynie, wystąpią w Drużynowym Pucharze Świata, który w dniach 28-31 marca odbędzie się w chińskim Kantonie. W turnieju zagra po 12 kobiecych i męskich reprezentacji.

W składzie biało-czerwonych, pod nieobecność Li Qian, która na rok przerwała karierę, znalazły się: Natalia Partyka, Magdalena Szczerkowska (obie SKTS Sochaczew) i Katarzyna Grzybowska (MKSTS DWSPiT Polkowice). Oprócz nich, do majowych MŚ w Paryżu zgłoszona została mistrzyni kraju Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn).

Oprócz Polek, trenowanych przez Michała Dziubańskiego, w chińskich zawodach wezmą udział faworyzowany zespół gospodarzy, a także m.in. Singapur, Korea Płd., Japonia, Hongkong, a z europejskich - Niemcy i Holandia. Z kolei

Reklama

w ekipie Australii jest była reprezentantka Polski kadetek Miao Miao.

- Jesteśmy rozstawieni na pozycjach 5-8, a więc będziemy losowani z drugiego koszyka. Marzy mi się w fazie grupowej sprawdzian z Koreą Południową albo Japonią, bo z Chinami graliśmy w ubiegłorocznych DMŚ w Dortmundzie i na razie... wystarczy. Byłoby korzystnie też trafić np. na Egipt. A co do świątecznego terminu, to już przyzwyczaiłem się, że dość często Wielkanoc spędzam poza domem - powiedział Dziubański.

Turniej kobiecy i męski rozpocznie się w czwartek 28 marca meczami eliminacyjnymi - uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy po trzy zespoły. Awans do ćwierćfinałów wywalczą po dwa najlepsze. Tak jak w igrzyskach, odbywać się będą co najmniej po dwa pojedynki singlowe (maksymalnie cztery) i jeden deblowy.

Na liście startowej pingpongistów nie ma Polaków, ale jest występujący na co dzień w Olimpii-Unii Grudziądz Tajwańczyk Huang Sheng-Sheng.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy