2. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - Dynamo Kijów 0-1 (0-0)

13 kwietnia na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu odbyło się starcie 2. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami llczywiec i Dynamo. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynamo 1-0. Pojedynek obejrzało 8 069 widzów.

2. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-13 13:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Widzów: 8069 | Arbiter: Y. Mozharovskiy
llczywiec Mariupol
Dynamo Kijów
0
1
V. Tsygankov 73'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 16. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom llczywiec i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Dynamo rozpoczął w zmienionym składzie, za Sidcleya wszedł Heorhii Tsitaishvili. Trener llczywiec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Vladyslav Vakula, a murawę opuścił Sergiy Gorbunov.

W 64. minucie Oleksandr Pikhalyonok został zmieniony przez Walerija Fedorczuka. Trener Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Serhieja Sydorczuka i na pole gry wprowadził napastnika Ievgeniego Isaienkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Volodymyrowi Shepelevowi z jedenastki gości.

Bramkarz llczywiec wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 73. minucie wynik ustalił Viktor Tsygankov. To już czternaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zanotował Vitalii Mykolenko.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole llczywiec doszło do zmiany. Danylo Sikan wszedł za Andriego Boryachuka. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 87. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Mykycie Burdzie i Denysowi Popovowi.

Mykyta Burda87′
25′ Besir Demiri
Sidcley Ferreira Pereira46′
Pavlo Polehenko
Vitalii Mykolenko
Serhii Yavorskyi
Denys Popov87′
58′ Serhii Gorbunov
Artem Shabanov
16′ Danylo Ignatenko
Benjamin Verbič
Dmytro Myshnov
Oleksandr Andrievskyi45′
64′ Oleksandr Pikhalyonok
Volodymyr Shepelev72′
Oleksandr Zubkov
Serhiej Sydorczuk70′
79′ Andrii Boryachuk
Carlos María de Pena Bonino
64′ Walerij Fedorczuk
Yevhen Smyrnyi
79′ Danylo Sikan
Heorhii Tsitaishvili46′
58′ Vladyslav Vakula
Yevhen Isaenko70′

Wyjątkowa nieporadność napastników llczywiec była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom llczywiec, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Dynamo w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.