Reklama

Reklama

Tenis. Borna Corić też z koronawirusem

Chorwacki tenisista Borna Corić ma pozytywny test na koronawirusa. W sobotę grał w Zadarze mecz w pokazowym turnieju Adria Tour z Grigorem Dimitrowem, również chorym na Covid-19, a w niedzielę z Novakiem Djokoviciem. Serb nie przeprowadził jednak testów w Chorwacji.

"Chciałem poinformować wszystkich, że miałem pozytywny test na Covid-19. Chciałbym, żeby wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnich dniach, poddali się testom. Przepraszam za krzywdy, które mogłem spowodować. Czuję się dobrze i nie mam żadnych objawów. Bądźcie zdrowi!" - napisał na swoim profilu Chorwat.

Reklama

Corić, zajmujący 33. miejsce w rankingu ATP, w miniony weekend brał udział w turnieju pokazowym Adria Cup. W pierwszym meczu pokonał łatwo 4-1, 4-1 Dimitrowa, ale potem przegrał z Djokoviciem 1-4, 3-4 (1). W niedzielę okazało się, że Dimitrow miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Bułgar źle się czuł już podczas meczu z Coriciem. Mówił o zmęczeniu i słabej odporności na upał. Wycofał się i wrócił do domu w Monako. Tam lekarze stwierdzili, że jest chory.

 Organizowany przez Djokovicia turniej został przerwany. Teraz wszyscy czekają na kolejne wyniki testów. Chorwacka strona SportKlub podała, że chorzy na Covid-19 są już na pewno trener przygotowania fizycznego Djokovicia Marko Paniki i Dimitrowa - Kristjan Groh. Według tego samego źródła negatywny wynik testów mieli Aleksander Zverev i Marin Cilić natomiast Djoković wyjechał w pośpiechu do Belgradu.

Dowiedz się więcej na temat: Borna Coric | Novak Djoković | Koronawirus w sporcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama