Reklama

Reklama

Szarapowa na dopingu. "Uważam, że zagra na igrzyskach"

Prezes Rosyjskiej Federacji Tenisowej, Szamil Tarpiszczew, bagatelizuje sprawę dopingowej wpadki Marii Szarapowej i twierdzi, że słynna rosyjska tenisistka zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janiero.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W poniedziałek zawodniczka, która miała pozytywny wynik testu antydopingowego, została tymczasowo zawieszona.

- Moim zdaniem to stek bzdur. Sportowcy biorą to, co dostają od fizjoterapeutów i lekarzy. Uważam, że Szarapowa zagra na igrzyskach. Jakkolwiek musimy zobaczyć, w jakim kierunku się to rozwinie - podkreślił w rozmowie z agencją prasową Tass.

Reklama

W poniedziałek pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych w singlu przyznała na konferencji prasowej w Los Angeles, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego, który przeprowadzono podczas tegorocznego Australian Open. Chodziło o substancję pod nazwą meldonium. Jak zaznaczyła, od 10 lat przyjmuje lek o nazwie mildronat, zwany też meldonium, który pomagał jej w walce z problemami zdrowotnymi - zaburzeniami rytmu serca i niedoborem magnezu w organizmie. Wcześniej nie znajdował się na liście zabronionych substancji, ale wpisano go na nią 1 stycznia 2016 roku.

Szarapowa zaznaczyła, że pod koniec ubiegłego roku dostała od ITF informację o zmianach w przepisach na 2016 rok, ale nie zapoznała się z nią.

- Popełniłam ogromny błąd. Zawiodłam swoich kibiców i sport, który uprawiam od czwartego roku życia, i który tak bardzo kocham. Biorę za to pełną odpowiedzialność - zastrzegła.

Jeszcze tego samego dnia Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) wydała komunikat, że niespełna 29-letnia Rosjanka została tymczasowo zawieszona, począwszy od 12 marca. Zawodniczka zapewniła, że nie chce w ten sposób zakończyć kariery i wróci na kort, jeśli będzie miała taką możliwość.

Szarapowa, która większą część życia spędziła w USA, wygrała łącznie 35 turniejów. Na korcie zarobiła ok. 36,8 miliona dolarów. W 2005 roku była też liderką światowego rankingu. Obecnie jest w nim na siódmej pozycji.

W trwającym sezonie z powodu kontuzji ręki Szarapowa wystąpiła tylko w Australian Open, a przegrany ćwierćfinał z Amerykanką Sereną Williams był jej ostatnim dotychczas oficjalnym występem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje