Reklama

Reklama

Junn Mitsuhashi, japoński tenisista, dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie meczów

Japoński tenisista Junn Mitsuhashi został dożywotnio zdyskwalifikowany za próby ustawiania wyników meczów - poinformowała powołana do walki z korupcją organizacja Tennis Integrity Unit (TIU). Dodatkowo nałożono na niego grzywnę 50 tysięcy dolarów.

27-letniemu zawodnikowi udowodniono dwie próby wpłynięcia na rezultat meczu. Pierwszy raz miało to miejsce w listopadzie 2015 roku podczas turnieju w Stellenbosch w RPA.

Drugi raz Mitsuhashi podjął działania mające na celu ustawienie wyniku miesiąc później podczas turnieju w nigeryjskim Lagos. W październiku i listopadzie 2015 roku TIU udowodniło Japończykowi postawienie 76 zakładów.

Mitsuhashi nigdy nie należał do światowej czołówki, najwyższe miejsce na liście rankingowej ATP - 295. - zajmował w 2009 roku. Na koniec roku 2015 roku, gdy sprawa ujrzała światło dziennie, był sklasyfikowany na 1997. miejscu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL