Reklama

Reklama

Janowicz wygrał z Dimitrowem w drugiej rundzie w Cincinnati

Jerzy Janowicz wygrał 6:4, 3:6, 6:3 z wysoko notowanym Bułgarem Grigorem Dimitrowem w meczu o trzecią rundę turnieju ATP w Cincinnati. Wielki sukces Polaka!

W pierwszej rundzie Janowicz, który spadł już na 65. miejsce w rankingu ATP, pokonał rosyjskiego tenisistę Tejmuraza Gabaszwilego 6:4, 6:4. W trzeciej zagra z Francuzem Julienem Benneteau, który gładko pokonał Brytyjczyka Jamesa Warda 6:2, 6:2.

Mecz Polaka z rozstawionym z numerem siódmym Bułgarem w drugiej rundzie ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati (pula nagród 3,079 mln dol.) rozpoczął się tuż po godzinie 17 i trwał niespełna dwie godziny.

Spotkanie zaczęło się od serwisu Dimitrowa. Bułgar zaczął mocno, prowadził już 40:0, ale potem łatwo oddał dwa punkty Polakowi. Zakończył jednak asem. Drugi gem także zakończył się asem, tyle że Polaka.

Reklama

W trzecim gemie znakomity lob z defensywy Janowicza na moment poderwał go do walki, ale potem Dimitrow dobiegł do niezłego, wydawało się, skrótu Polaka i zakończył gema. Dobrze serwujący Janowicz szybko doprowadził do remisu 2:2.

Przy stanie 4:3 dla Dimitrowa Janowicz miał małe problemy, ale dobrym serwisem wybrnął z kłopotów i wyrównał. Po chwili Polak przełamał rywala i objął prowadzenie 5:4. Janowicz nie zmarnował szansy i wygrał pierwszego seta do czterech.

Drugą partię zaczął od wygranego gema Dimitrow. Po chwili to Janowicz dał się przełamać i zrobiło się 3:1 dla Bułgara. Gra Polaka kompletnie się posypała. Poderwał się jeszcze, wygrywając gema na 2:5 przy podaniu Dimitrowa, ale ten set należał do faworyta.

Już w drugim gemie trzeciego seta Janowicz przełamał Dimitrowa i objął prowadzenie 2:0, a potem 4:2. Przy stanie 5:2 i serwisie Bułgara Janowicz prowadził 40:0, a mimo to przegrał gema.

Przy swoim serwisie Janowicz nie zmarnował już szansy i pokonał wysoko notowanego rywala.

Janowicz w ostatnim czasie nie notował udanych występów. Tydzień temu przegrał mecz otwarcia w turnieju w Toronto, a wcześniej szybko pożegnał się ze zmaganiami w Bastad i Hamburgu. Efektem tego był spadek w rankingu ATP.

Po turnieju w Cincinnati zanotuje natomiast awans, bez względu na dalsze wyniki, ponieważ wygrał już dwa pojedynki w głównej drabince. Rok temu odpadł w tym turnieju w pierwszej rundzie, a przed 24 miesiącami nie przeszedł kwalifikacji.

Mecz drugiej rundy:

Jerzy Janowicz (Polska) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 7.) 6:4, 3:6, 6:3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama