Reklama

Reklama

PZPN z nowym projektem szkolenia młodzieży?

Pro Junior System PZPN – to nowy projekt, który zamierza wprowadzić Polski Związek Piłki Nożnej, by sport młodzieżowy ruszył z miejsca. Na razie nie ma zbyt wielu szczegółów, a informacją pochwalił się Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

To może być rewolucyjny projekt. Szkolenie młodzieży w Polsce od lat kuleje, a PZPN chce wprowadzić system, który będzie premiował tych, którzy stawiają na juniorów. Dzięki temu polska piłka młodzieżowa ma nabrać rozpędu.

Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Chodzi o to, by już od najmłodszych lat piłka nożna stała się dyscypliną profesjonalną, a nie uprawioną przypadkowo, przez przypadkowe dzieci i szkolona przez przypadkowych trenerów.

Twórcy projektu wymyślili hasło "3xPRO". Bo od teraz piłka młodzieżowa ma opierać się na trzech filarach: profesjonalizmie, promocji i produktywności.

Reklama

Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą mają być występy młodzieżowców i wychowanków w pierwszej drużynie. Klubom przyznawane będą punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku.

Chodzi o występy w rozgrywkach Ekstraklasy, 1. ligi, 2. ligi, ale też spotkania w reprezentacjach kraju.

Premiowane przez PZPN będą też mecze o punkty w reprezentacji narodowej, a także w kadrze do lat 21. Dodatkowo punktowane będą też mecze innych reprezentacji - drużyn do lat 17, 19 i 20, ale tylko te rangi mistrzowskiej.

O szczegółach projektu PZPN poinformuje 30 marca na specjalnej konferencji prasowej.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | Zbigniew Boniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje