Reklama

Reklama

Golden Knights wygrali pierwszy mecz w Las Vegas

Vegas Golden Knights wciąż są niepokonani w NHL. Debiutujący w lidze hokeiści pokonali we wtorek Arizona Coyotes 5-2. To był pierwszy mecz w jednej z czterech najważniejszych amerykańskich lig rozegrany w Las Vegas.

Jedynie Oakland Golden Seals i Los Angeles Kings były zespołami, które debiutując w NHL wygrały dwa pierwsze mecze. Zawodnicy "Złotych Rycerzy" właśnie pobili to osiągnięcie.

Hokeiści z Las Vegas zwycięstwo w meczu z Coyotes praktycznie w pierwszej tercji. Już po 11 minutach gospodarze prowadzili bowiem 4-0.

Prowadzenie dla nich uzyskał Tomasz Nosek (trzecia minuta), podwyższył Deryk Engelland (piąta), a dwie kolejne bramki dołożył James Neal (siódma i 11., w przewadze).

"Kojoty" odpowiedziały tylko trafieniem Tobiasa Riedera w 13. minucie.

W 38. minucie piątego gola dla Golden Knights strzelił Oscar Lindberg, a wynik spotkania w 55. minucie ustalił Kevin Connauton.

Reklama

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

New York Rangers - St. Louis Blues           1-3

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets  1-2 (po dogrywce)

Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks      1-3

Dallas Stars - Detroit Red Wings             4-2

Vancouver Canucks - Ottawa Senators          2-3 (po karnych)

Nashville Predators - Philadelphia Flyers    6-5

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes       5-2

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers1743936737
2.Toronto Maple Leafs1772806236
3.Tampa Bay Lightning1554816534
4.Detroit Red Wings1393717829
5.Boston Bruins1281615625
6.Buffalo Sabres8133709019
7.Montreal Canadiens6173599315
8.Ottawa Senators7151608815
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1646926538
2.New York Rangers1643685735
3.Carolina Hurricanes1661755233
4.Pittsburgh Penguins1285756829
5.Columbus Blue Jackets13100767526
6.New Jersey Devils995677923
7.Philadelphia Flyers8114567920
8.New York Islanders5105386115
Central Division
1.Minnesota Wild1761927135
2.Colorado Avalanche1372927628
3.Winnipeg Jets1284746828
4.St. Louis Blues1284807028
5.Dallas Stars1372645928
6.Nashville Predators13101686827
7.Chicago Blackhawks9132547520
8.Arizona Coyotes5182449312
Pacific Division
1.Calgary Flames1555815135
2.Edmonton Oilers1670867032
3.Anaheim Ducks1385877831
4.Vegas Golden Knights14100817328
5.San Jose Sharks13111666827
6.Los Angeles Kings10104646724
7.Seattle Kraken9142739020
8.Vancouver Canucks9152648020
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama