Reklama

Reklama

Dramat Urbaniaka! Pechowe potknięcie zabrało mu awans

Trójkę Polaków mieliśmy na starcie eliminacji 400 metrów przez płotki, żaden jednak nie awansował do półfinału. Najbliżej tej sztuki był Krzysztof Hołub, któremu do awansu z czasem zabrakło trzech setnych sekundy. Duży pech dopadł z kolei Sebastiana Urbaniaka, który potknął się na ostatnim płotku i wypadł z miejsca dającego bezpośredni awans.

Polak, debiutujący na mistrzostwach Europy, bardzo mocno wystartował i wydawało się, że spokojnie dobiegnie na miejscu dającym awans do półfinału, jednak w końcówce zahaczył o ostatni płotek, co poskutkowało zgubieniem rytmu, czwartym miejscem i nerwami czy wynik 50.69 pozwoli mu na awans jako jednemu ze szczęśliwych przegranych.

Jak się okazało, nie pozwoliło, bo do awansu z czasem potrzebny był wynik na poziomie 50.09. - Nie wiem co się stało, strasznie mnie odcięło, trochę zgubiłem rytm na ostatnim łuku, a potknięcie na dziesiątym płotku prawdopodobnie zabrało mi awans do półfinału. Nie znajduje żadnych pozytywów w tym biegu - mówił "na gorąco" Urbaniak w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

Polacy bez awansu do półfinału w biegu na 400 metrów przez płotki

Jako drugi z naszych reprezentantów zaprezentował się Jakub Olejniczak, który przez większą część dystansu biegł w dobrym tempie, ale w końcówce mocno opadł z sił i ostatecznie zakończył rywalizację na szóstym miejscu.

W ostatniej serii na bieżni pojawił się aktualny mistrz Polski, Krzysztof Hołub. Uzyskał on zdecydowanie najlepszy czas ze wszystkich naszych reprezentantów, udało mu się wyrównać swój rekord życiowy(50.12), co niestety nie przełożyło się na awans do półfinału. Hołub zajął piąte miejsce w swoim biegu, a do czwartego Martina Tucka, który awansował z czasem, zabrakło mu trzech setnych sekundy.

Pełna lista półfinalistów biegu na 400 metrów przez płotki:
Victor Coroller(Francja, 49.35)
Jacob Paul(Wielka Brytania, 49.40)
Julien Bonvin(Szwajcaria, 49.41)
Thomas Barr(Irlandia, 49.49)
Ramsey Angela(Holandia, 49.51)
Constantin Preis(Niemcy, 49.63)
Nick Smidt(Holandia, 50.06)
Seamus Derbyshire(Wielka Brytania, 50.08)
Mario Lambrughi(Włochy, 50.27)
Matej Baluch(Słowacja, 50.49)
Jesus David Delgado(Hiszpania, 50.61)
Dries van Nieuwenhowe(Belgia, 50.85)

Vit Muller(Czechy, 49.86, awans z czasem)
Martin Tucek(Czechy, 50.09, awans z czasem)

 

Reklama

Reklama

Reklama