Reklama

Reklama

Katarzyna Niewiadoma siódma na kolarskich MŚ

Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego elity na mistrzostwach świata w amerykańskim Richmond. Tęczową koszulkę mistrzyni zdobyła Brytyjka Elizabeth Armitstead.

Armitstead wyprzedziła na finiszu z dziewięcioosobowej czołówki Holenderkę Annę van der Breggen oraz Amerykankę Megan Guarnier.

Niewiadoma, zablokowana przez rywalki, finiszowała na siódmej pozycji, najwyższej w historii startów Polek w tej imprezie. Tuż przed nią uplasowała się broniąca tytułu Francuzka Pauline Ferrand-Prevot.

Oprócz Niewiadomej, która potwierdziła przynależność do światowej czołówki, na brawa zasłużyła Małgorzata Jasińska. Mistrzyni Polski z Sobótki uczestniczyła w zainicjowanej na przedostatniej rundzie ucieczce dziewięciu zawodniczek, a 17 km przed metą zdecydowała się na indywidualną szarżę. Towarzyszki ucieczki miały ją w zasięgu wzroku, ale przez osiem kilometrów nie potrafiły doścignąć.

Reklama

Tymczasem peleton zdecydowanie przyspieszył i 2,5 km przed metą, na podjeździe zlikwidował ucieczkę. Natychmiast ruszyły do ataku faworytki wyścigu. Oderwało się dziewięć zawodniczek, a wśród nich Niewiadoma. Na ostatniej prostej nie włączyła się jednak do walki o medale, podobnie jak rok temu w Ponferradzie, gdzie została sklasyfikowana na 11. pozycji.

Od 1958 roku, gdy do programu mistrzostw świata weszły wyścigi kobiet, "Biało-czerwone" tylko trzykrotnie uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Przed Niewiadomą były to Bogumiła Matusiak -  dziewiąta w 2003, oraz Paulina Brzeźna - dziesiąta w 2012 roku.

Wyniki wyścigu kobiet (129,8 km):

 1. Elizabeth Armitstead (Wielka Brytania) - 3:23.56

 2. Anna van der Breggen (Holandia) 

 3. Megan Guarnier (USA)

 4. Elisa Longo Borghini (Włochy)        

 5. Emma Johansson (Szwecja)

 6. Pauline Ferrand-Prevot (Francja)

 7. Katarzyna Niewiadoma (Polska)

 8. Alena Amialiusik (Białoruś)

 9. Jolanda Neff (Szwajcaria)             ten sam czas

10. Ellen van Dijk (Holandia)                      9 s

...

21. Małgorzata Jasińska (Polska)                  17

42. Eugenia Bujak (Polska)                        52

52. Anna Plichta (Polska)                 ten sam czas

65. Monika Żur (Polska)                         5.41

70. Monika Brzeźna (Polska)               ten sam czas

    Katarzyna Wilkos (Polska)             nie ukończyła

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL