Reklama

Reklama

Kamil Gradek wygrał kolarski Memoriał Trochanowskiego

Kamil Gradek (BDC Marcpol) wygrał w czwartek w Baboszewie 26. kolarski Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Na finiszu wyprzedził minimalnie Kamila Zielińskiego (Mexller), a trzecie miejsce, ze stratą dwóch sekund, zajął Łukasz Bodnar (ActiveJet).

Gradek umocnił się na czele rankingu ProLigi, obejmującego najważniejsze krajowe wyścigi. Memoriał A. Trochanowskiego, wybitnego zawodnika, a później zasłużonego trenera Legii Warszawa i reprezentacji Polski, był trzecią w sezonie imprezą cyklu.

Na starcie pierwszomajowego wyścigu stanęło ponad 90 kolarzy z 13 zespołów, ale już pierwsze okrążenie pozbawiło wielu z nich marzeń o zwycięstwie czy wysokiej lokacie. Zmasowany atak ekip BDC MarcPol, Mexller i ActiveJet przy silnym bocznym wietrze spowodował, że peleton podzielił się na kilka grup. W czołowej, ponad 20-osobowej, dominowali kolarze trzech wymienionych ekip.

Reklama

Mocne tempo i silny wiatr spowodowały, że dalsze grupy traciły szybko dystans do prowadzących. W tylnych szeregach znalazł się między innymi ubiegłoroczny triumfator Konrad Dąbkowski (ActiveJet) i kiedy zorientował się, że czołówka odjechała - wycofał się z rywalizacji.

Na dwa okrążenia (ok. 42 km) przed końcem trzech zawodników, po jednym z dominujących w wyścigu ekip, zdecydowało się na akcję. Dość szybko zyskali minutę przewagi, a pościg nie był zbyt energiczny, bowiem ich koledzy wyraźnie postanowili dać im szansę walki o zwycięstwo. Najszybszy okazał się Gradek, choć jeszcze kilkanaście metrów przed metą wydawało się, że nie zdoła wyprzedzić bardzo szybkiego Zielińskiego.

Czołowa trójka "czarowała się" na ostatnich kilometrach, dzięki czemu pościg znacznie zmniejszył straty. Czwarty na mecie Mateusz Komar (BDC MarcPol) przyjechał tylko 13 sekund po zwycięzcy. Wyścig ukończyło 45 zawodników, dokładnie połowa spośród tych, którzy stanęli na starcie.

Wyniki 26. Memoriału Andrzeja Trochanowskiego (168 km):

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol)          - 3:56.21

2. Kamil Zieliński (Mexller)        ten sam czas

3. Łukasz Bodnar (ActiveJet)            strata 2 

4. Mateusz Komar (BDC MarcPol)                13

5. Piotr Wojciechowski (Mexller)              17

6. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol) ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje