Reklama

Reklama

Giro d'Italia: etap zakończy podjazd na Monte Zoncolan

Rafał Majka będzie miał w sobotę praktycznie ostatnią szansę na poprawę szóstej lokaty w kolarskim Giro d'Italia. Zawodników czeka wymagający, 165-kilometrowy etap zakończony podjazdem na legendarną górę Monte Zoncolan w Alpach Karnickich.

Polski zawodnik grupy Tinkoff-Saxo, który wcześniej skarżył się na problemy żołądkowe, podczas piątkowej indywidualnej jazdy na czas zamiast wedrzeć się na podium, spadł w klasyfikacji generalnej z piątego na szóste miejsce.

Po 19 etapach Majka traci do prowadzącego Nairo Quintany (Movistar) 6.59 min, a do trzeciego Włocha Fabio Aru (Astana) 3.11. Polakowi sukces może przynieść chyba tylko jakiś niezwykły atak na finałowym podjeździe. Na ostatnich 10 kilometrach na kolarzy czeka 1200 m przewyższenia.

Blisko końcowego sukcesu jest kolumbijski lider. Quintana o 3.07 wyprzedza rodaka Rigoberto Urana (Omega Pharma-Quick Step).

Reklama

Zakończenie rywalizacji w niedzielę w Trieście.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy