Reklama

Reklama

Felix Gall kolarskim mistrzem świata juniorów

Austriak Felix Gall został mistrzem świata juniorów w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Najlepszy z Polaków mistrz Europy z estońskiego Tartu Alan Banaszek zajął dopiero 59. miejsce.

Gall wyprzedził na finiszu Francuza Clementa Betouigt-Suire'a oraz Duńczyka Rasmusa Pedersena. Kolejni zawodnicy dojeżdżali do mety pojedynczo lub w niewielkich grupkach, a pierwszy niewielki peleton stracił do zwycięzcy 45 sekund.

Wyścig ukończyło tylko dwóch reprezentantów Polski - Alan Banaszek i Szymon Sajnok. Zeszli z trasy Norbert Banaszek, Damian Sławek i Dawid Gieracki.

- Rywalizacja pechowo ułożyła się dla naszych zawodników. Padał deszcz, na kostce brukowej było ślisko i praktycznie na każdej rundzie dochodziło do kraks. Nie miał szczęścia też Alan Banaszek, który zaplątał się w jednej z kraks - powiedział dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek.

Reklama

O godz. 19 czasu polskiego rozpocznie się wyścig elity kobiet. Wystartuje najliczniejsza w historii MŚ, siedmioosobowa ekipa "Biało-czerwonych" w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Anna Plichta, Katarzyna Wilkos, Eugenia Bujak, Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma i Monika Żur. Liderką zespołu ma być złota medalistka ME z Tartu - Niewiadoma.

Wyniki wyścigu juniorów (129,8 km):

 1. Felix Gall (Austria)               3:11.09

 2. Clement Betouigt-Suire (Francja) ten sam czas

 3. Rasmus Pedersen (Dania)                  1 s

...

59. Alan Banaszek (Polska)                1.40

75. Szymon Sajnok (Polska)                3.34

    Norbert Banaszek (Polska)         nie ukończył

    Damian Sławek (Polska)            nie ukończył

    Dawid Gieracki (Polska)           nie ukończył

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL