Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (31 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)

​Podbeskidzie Bielsko-Biała. Rafał Janicki: Szkoda tej drugiej połowy

Obrońca Podbeskidzia Rafał Janicki jest w ostatnim czasie jednym z bohaterów na boiskach Ekstraklasy. To jego trafienie dało "Góralom" cenne zwycięstwo z Legią Warszawa. W sobotę doświadczony obrońca wpisał się też na listę strzelców w remisowym 1-1 spotkaniu bielszczan z Jagiellonią Białystok.

Drużyna pod wodzą Roberta Kasperczyka jest jedną z rewelacji początku ekstraklasowych rozgrywek. Nie może być inaczej, skoro odmieniona jedenastka z Bielska-Białej wygrywa i punktuje w kolejnych ligowych meczach. Po wygranych na początek z Legią Warszawa 1-0 i Górnikiem Zabrze 2-1, przyszłym remisy z Cracovią 1-1 i Jagiellonią wczoraj 1-1. Po zremisowanym meczu z białostocczanami "Górale" nie do końca jednak się cieszyli.      

Reklama

- Pierwsza połowa była jedną z lepszych w naszym wykonaniu w tej rundzie w tym roku. Jagiellonia w ogóle nam nie zagroziła. Mieliśmy sytuację do zdobycia bramki na 2-0, ale niestety nie udało się jej wykorzystać i szkoda. W drugiej połowie sytuacja całkowicie się odwróciła i uratował nas VAR. Tak, że ten punkt trzeba szanować. Tak myślę do tego trzeba podejść - komentuje w rozmowie z klubowymi mediami Rafał Janicki.

28-letni obrońca, który zimą przyszedł z Wisły Kraków, gdzie jesienią mało co grał, też jest odmieniony, jak cała bielska ekipa. Nie tylko jest mocnym punktem w defensywie, ale też dokłada swoje z przodu. To jego bramka w meczu z Legią dała zwycięstwo z mistrzem Polski niespełna miesiąc temu. Wczoraj trafił znowu. Jego rekord to 2 gole  sezonie 2015/16 w barwach Lechii Gdańsk w 35 ligowych meczach. Teraz w trzy tygodnie wyrównał to osiągnięcie.   

- Przykładamy wagę do rozegrania tych naszych stałych fragmentów. Wychodzi nam to i to jest plus. Teraz trzeba się skoncentrować i wyciągnąć wnioski, czemu w drugiej połowie meczu z Jagiellonią nie było podobnie, jak w tej pierwszej. W tej drugiej rywal od razu miał swoje sytuacje. Nie wiem gdzie leżał powód takiej naszej gry czy to kwestia mentalna czy inna - zastanawia się piłkarz. Po 18 ligowych kolejkach Podbeskidzie zajmuję pozycję numer 15 z 17 punktami na koncie. Kolejnym rywalem "Górali" będzie w piątek w Bełchatowie Raków Częstochowa.

Michał Zichlarz

Dowiedz się więcej na temat: Podbeskidzie Bielsko-Biała | Rafał Janicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama