Reklama

Reklama

MŚ w brydżu: dwa brązowe medale Polaków

Dwa brązowe medale 41. drużynowych mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli na indonezyjskiej wyspie Bali reprezentanci Polski - w najbardziej prestiżowej konkurencji Bermuda Bowl oraz seniorów d'Orsi Trophy. Złote wywalczyli odpowiednio Włosi i Niemcy.

Polacy w turnieju Bermuda Bowl grali w składzie: Cezary Balicki - Adam Żmudziński (Ruch SA AZS PWR Wrocław), Krzysztof Buras - Grzegorz Narkiewicz (Bridge24.pl) i Krzysztof Jassem - Marcin Mazurkiewicz (Konkret Chełmno). W meczu o trzecie miejsce pokonali zespół USA 146:142. W finale Włosi zwyciężyli Monako 209:123.

W turnieju d'Orsi Trophy (zawodnicy od 60. roku życia) Polacy występowali w składzie: Julian Klukowski (Kurt-Royce Poznań) - Wiktor Markowicz (Singleton Warszawa), Krzysztof Lasocki - Jerzy Russyan i Apolinary Kowalski (wszyscy Kurt-Royce Poznań) - Jacek Romański (Konstanta Bielsko-Biała). W spotkaniu o brązowy medal wygrali z Francją 130:80, a w meczu o złoty Niemcy pokonali Amerykanów 172:161.

W rywalizacji kobiecych teamów (Venice Cup) Polki, które po raz drugi w historii zakwalifikowały się do drużynowych MŚ, zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Na Bali występowały: Joanna Taczewska - Katarzyna Dufrat, Danuta Kazmucha - Justyna Żmuda i Cathy Bałdysz - Anna Sarniak (wszystkie Connector Poznań). W finale Amerykanki zwyciężyły Angielki 229:220.

W każdej z trzech konkurencji startowały 22 narodowe ekipy zakwalifikowane na podstawie wyników mistrzostw kontynentalnych. Po raz drugi w historii prawo gry uzyskały wszystkie trzy polskie reprezentacje. Turniej rozgrywano w kompleksie konferencyjnym, w którym w tym samym czasie odbywały się wybory... miss świata.

Nazwa Bermuda Bowl związana jest z miejscem pierwszych mistrzostw świata w 1950 roku na Bermudach. O ile 63 lata temu rywalizowały tylko trzy zespoły, to w tym roku o 22 miejsca walczyło w eliminacjach ponad 100 narodowych reprezentacji.

Wyniki meczów o medale:

Reklama

mężczyźni (Bermuda Bowl)

-----------------------

o złoty:   Włochy - Monako  209:123

o brązowy: Polska - USA     146:142

kobiety (Venice Cup)

-------------------

o złoty:   USA - Anglia      229:220

o brązowy: Holandia - Chiny  152:139

seniorzy (d'Orsi Trophy)

-----------------------

o złoty:   Niemcy - USA     172:161

o brązowy: Polska - Francja 130:80

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje