NEC Nijmegen - MVV 2-1 (1-1). Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Nijmegenu zwyciężyła z MVV 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Goffertstadion.

A. Naudts 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Nijmegenu wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Gaston Salasiwa z MVV.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 18. minucie spotkania, gdy Jordy Bruijn strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zawodnicy MVV szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 22. minucie gola wyrównującego strzelił Arne Naudts.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Rangelowi Jandze, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Nijmegenu wyszła w zmienionym składzie, za Syba van Ottelego wszedł Kevin Bukusu. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Bartowi van Rooijowi z zespołu gospodarzy. Była to 56. minuta starcia.

W 61. minucie za Terella Ondaana wszedł Jonathan Okita. W 71. minucie w jedenastce Nijmegenu doszło do zmiany. Joep van der Sluijs wszedł za Aymena Selloufa.

Dopiero w drugiej połowie Joep van der Sluijs wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. W następstwie utraty bramki trener MVV postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Gastona Salasiwę i na pole gry wprowadził napastnika Tima Stavitskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Nijmegenu doszło do zmiany. Edgar Barreto wszedł za Elayisa Tavsana. Trener Nijmegenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dirka Propera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordy Bruijn. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Mike Havekotte
56′ Bart van Rooij
Tim Zeegers
Rens van Eijden
Luc Mares
46′ Syb van Ottele
Matteo Waem
Souffian Elkarouani
Raoul Last
84′ Elayis Tavsan
Jérôme Déom89′
Javier Vet
Gaston Salasiwa15′ 84′
 18′ (k.) 84′ Jordy Bruijn
Thibaut Van Acker
71′ Aymen Sellouf
Oussama Zamouri90′
61′ Terell Ondaan
Arne Naudts  22′
45′ Rangelo Janga
Joeri Schroijen
Mattijs Branderhorst
Bill Lathouwers
Job Schuurman
Lars van Meurs
46′ Kevin Bukusu
Koen Kostons90′
84′ Edgar Barreto
Timo Stavitski84′
84′ Dirk Proper

71′  80′ Joep van der Sluijs

Anton Fase

61′ Jonathan Okita

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół MVV w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.